Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri G2 Esports, SKT’yi yenerek Worlds 2019 Finali’ne yükseldi

G2 Esports, SKT’yi yenerek Worlds 2019 Finali’ne yükseldi

G2 Esports, nefes kesen bir Yarı Final mücadelesi sonrası SKT’yi 3-1 yenerek adını Worlds 2019 finaline yazdırdı.

Birbirine çok yakın iki takımın karşılaşması oldukça makro odaklı başladı. İlk maçta Ryze ile harita oyunlarını kusursuz bir şekilde gerçekleştiren G2, karşılaşmayı kazanmayı başardı.

İkinci maçta ise Ryze’ın karşısında durabilecek LeBlanc’ı alan SKT, özellikle draft aşamasından elinde bulundurduğu avantajı oyunda da devam ettirdi ve seriyi eşitledi.

3. maçın fazlasıyla yakın geçmesine rağmen Perkz’ün ölmeden tamamladığı Xayah, takım savaşlarında farkını gösterdi ve G2’ya maçı getirdi.

Son maçta oyuncu değişikliği yapan SKT, üçüncü karşılaşmada adeta elleri titreyen Effort’un yerine destek rolünde Mata ile Vadi’ye indi. Maça iyi başlayan G2, serinin geri kalanında olduğu gibi orta oyunda kontrolü SKT’ye vermesine rağmen Caps’in yıldızlaşan performansıyla geri dönmeyi başardı ve karşılaşmayı Perkz’ün 4’te 4’üyle bitirdi.

G2’nun turnuva boyunca iki LCK ekibini yenerek finale çıktığını belirtmek gerekiyor. G2, Worlds tarihinde bunu gerçekleştiren ikinci takım oldu. Daha önce aynı başarıyı yakalayan Taipei Assasins, 2012 yılında şampiyon olmuştu.