Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Worlds 2019 Şampiyonu FunPlus Phoenix oldu

Worlds 2019 Şampiyonu FunPlus Phoenix oldu

Harika bir performans sergileyerek G2 Esports’u 3-0 yenen FunPlus Phoenix, Worlds 2019 Şampiyonu oldu.

Beklentilerin çok dışında bir final karşılaşması izlediğimizi söylemek gerekiyor. İki takımın tarz olarak birbirine yakın olması sebebiyle serinin en azından dört maçta bitmesi tahmin ediliyordu. Fakat FunPlus Phoenix, serinin ilk dakikalarından itibaren rakibini hem seçim yasaklama ekranında hem de Vadi’de yenmeyi başardı.

İlk maçta FPX’in Nautilus tercihini Pyke ile nötrlemeye çalışan G2, orta koridor hakimiyetini hiç elinde bulunduramadı ve bu Doinb’nin haritada dilediği gibi dolaşmasına sebep oldu. Küçük avantjaları kar topu yapmayı başaran FPX ilk maçı rahat kazandı.

İkinci maçta ise Yasuo-Gragas ikilisine yönelen G2, Doinb’ye Ryze’ı bırakmak zorunda kaldı ve yıldız orta koridor, LWX ile FPX’i adeta taşıdı. Serinin üçüncü maçında G2 Esports Caps’in Veigar tercihiyle ayakta kalmaya çalışsa da FPX maçın başından itibaren alt koridorda edindiği avantajı elinden hiç bırakmadı ve görece çok daha rahat geçirdiği maçı kazanarak seriyi 3-0 tamamladı.

FPX kadrosunun daha önce hiç Worlds tecrübesinin bulunmaması ve bireysel anlamda tüm oyuncuların harika performans göstermesi ise takımın şampiyonluğunu daha da anlamlı kılıyor.