Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Doinb emekliye ayrılabileceğini açıkladı

Doinb emekliye ayrılabileceğini açıkladı

Worlds 2019 Şampiyonu FunPlus Phoenix’in yıldız orta koridor oyuncusu Doinb, final sonrası yapılan basın toplantısında emekliye ayrılabileceğini söyledi.

Basın toplantısında kendisine yöneltilen “Eski Doinb’ye ne söylemek istersin?” sorusuna “Bu benim son oyunum olabilir. Eğer geçmişe gidip sezon başındaki Doinb ile konuşabilsem ona umudunu kaybetmemesini söylerdim.” cevabını verdi.

2019 yılının başında ESPN’e verdiği röportajda emekliye ayrılmayı düşündüğünü söyleyen yıldız orta koridor, eşi Umi’nin cesaretlendirmesiyle profesyonel kariyerine devam ettiğini belirtmişti.  

Doinb’nin Çin’in üst üste ikinci kez Worlds kupasını elde etmesinde büyük bir rol oynadığını söylemek gerekiyor. Geleneksel orta koridor anlayışından farklı bir tarzla Vadi’ye inen ve bunu fazlasıyla efektif bir şekilde karşılaşmalara yansıtan Doinb’nin bu kadar süre sonra zirveye yerleşmesinin ardından emekliliği düşünmesi ise oldukça anlaşılabilir.

Henüz kesinleşmiş bir karar bulunmuyor fakat Doinb’nin aynı başarıyı tekrarlamak amacıyla kariyerine devam etme ihtimalinin de oldukça yüksek olduğunu söyleyelim. Worlds 2020’nin Çin’de düzenlenecek olması ve oyuncunun bir kez daha kupayı kaldırma isteği oldukça geçerli bir sebep. Kararı ne olursa olsun Doinb’nin tarih yazdığını ve Worlds’te gelmiş geçmiş en iyi orta koridor oyuncularından birisi olduğunu da ekleyelim.