Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Wiz, paiN Gaming’e transfer oldu!

Wiz, paiN Gaming’e transfer oldu!

Bir dönem 1907 Fenerbahçe Espor forması giyen Koreli ormancı Wiz, CBLoL'de kaldı ve paiN Gaming'e transfer oldu.

2020 Split 1'daki başarısız performansın ardından kadrosunda büyük bir değişikliğe giden paiN Gaming, ilk olarak üst koridor Robo'yla anlaştı ve ardından eski oyuncusu destek esA ile yeniden anlaştı. Tinowns ve brTT'nin takımda kalması bekleniyordu ve çevrelerindeki parçalar değişti. paiN Gaming tarafından yapılan son açıklamaya göre geçtiğimiz mevsim KaBuM eSports forması giyen Wiz transfer edildi. 

Ülkesi Kore'de mücadele ettikten sonra Türkiye'ye transfer olan Wiz burada 1907 Fenerbahçe Espor forması giydi. 2020 sezonunun başında rotasını Brezilya'ya çeviren oyuncu KaBuM eSports ile anlaşmaya vardı. Parang, Wiz, Tutsz, DudsTheBoy, Ceos beşlisi normal sezonu 4. sırada tamamladı ancak play-off'lardaki performansıyla şampiyonlupa ulaştı.

Wiz, mevsimin sona ermesiyle takımdan ayrıldı ve Brezilya'da kalmaya karar verdi. Koreli ormancının yeni durağı paiN Gaming oldu. Herhangi bir değişiklik olmazsa paiN'in gelecek mevsim Robo, Wiz, tinowns, brTT, esA beşlisiyle mücadele etmesi bekleniyor. Köklü organizasyon bu mevsim Fenerbahçe'den ayrılan HiRit ile de ilgilenmişti.

Photo Credit: paiN Gaming