Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VŞFL İkinci Hafta Birinci Günü

VŞFL İkinci Hafta Birinci Günü

VŞFL ikinci hafta ilk gün maçları tamamlandı!

Ligin ikinci haftasının ilk gününde tüm dengeler değişti diyebiliriz. 1907 Fenerbahçe'nin muhteşem galibiyeti, Galatasaray Espor'un baskılı oyunu ve Bursaspor Esports'un kritik galibiyeti. Maçlara tek tek göz atalım

FB – RYL

Günün ilk karşılaşmasına çıkmadan önce herkes favori olarak Royal Youth'u gösteriyordu. Bunun sebebi ise hem geçen hafta 1907 Fenerbahçe'nin oyunu, hem de Royal Youth'un güzel performansıydı. Fakat bugün FB geçtiğimiz sezon seviyesinde baskılı bir oyun oynadı ve çok net bir zafer aldı. Üst koridoru Armut'a dar eden Untara ve Wiz, Ruin Kirei ikilisini anımsattı. alt koridorda ise Luger'in muthiş performansı, Hades'in temiz oyunuyla birleşti ve 1907 Fenerbahçe çok kritik bir puan aldı. 

SUP – IW

Maç öncesinde yazdığımız yazıda maçın tecrübe-genç yetenek mücadelesi olacağından bahsetmiştik. Hem yanıldık hem haklı çıktık. Erken oyunda IW güzel bir performans sergiledi hatta maça ortak oldu. Fakat SUP'un en genç üyesi aldığı 5te5 ile takımına galibiyeti getiren en önemli faktörlerden biri oldu. 

BJK – GS

Maçın daha ilk dakikalarından itibaren Galatasaray Espor makro oyunlarını kusursuz oynadı. Tüm maç boyunca adeta kendi oyunlarını karşı tarafa yıkarak adım adım galibiyete yürüdüler. GBM'in müthiş engage'leri ve alt koridorun baskılı oyunu onlara galibiyeti rahat getirdi.

AUR – DP

Kule canavarı AUR, maçın erken oyununu domine etti. Aldıkları plakalar sayesinde çok öne geçen takıma cevap vermek neredeyse imkansızdı. İlerleyen dakikalarda Madly'nin yaptığı güzel baskında işe yarayınca galibiyet rahat geldi. Aldıkları 3 ışınlan büyüsünü çok iyi kullanan AUR, haritanın her yerine hakimdi.

BUR – GAL

8-1 gibi bir skorla biten maçı Bursaspor Esports alt koridoru muhteşem oynadı. Alive ve Japone adeta gövde gösterisi yaptı ve takımlarına galibiyeti getirdi. Alive'ın Lucian performansı sezonun en iyi alt koridor performansı diyebiliriz.

Oyuncularla yaptığımız ropörtajları buradan izleyebilirsiniz: