Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi‘nde 7. Hafta 1.gün tamamlandı.

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi‘nde 7. Hafta 1.gün tamamlandı.

TCL 7. Haftada FB, RBE ve HWA’nın galibiyet ile başladığı hafta SUP ligdeki ilk mağlubiyetini gördü.

Günün ilk karşılaşması 1907 Fenerbahçe ile YouthCrew arasındaydı. Kuşatmaya yönelik bir kompozisyon ile rifte inen FB early gamede top lanede 1v1lerde sıkıntı yaşayan taraf oldu. Earlyde Sion’ı düşürmeye oynayan FB, İlk Kan’ı Sion’da bıraksalar da takibindeki dakikalarda Chaser’ın proaktif oyunu Sion’ı oyundan düşürmeye yetti. Top ve bottan aldığı skorlar ile earlydeki harita kontrolüne doğrudan etki etmeye başlayan Chaser takımına iki başarılı Dağ Ejderi yanında bir de Baron bıraktı. Baron sonrası sırasıyla mid ve top inhibitör sonrası maçı bitirerek haftaya galibiyet ile başlayan ilk takım oldu.

Royal Bandits ve Galakticos’un kozlarını paylaştığı günün ikinci maçında ise İlk Kan bir önceki maça göre biraz daha geç geldi. 7. Dakikaya girerken midde çıkan çatışma sonrası Zac skorunu alan Taliyah yaklaşık bir dakika sonra Kassadin’e skor verdi. 11. Dakikada RBE alınan Alâmet’ ile 12. dakikada midi açmaları sonrası 14. dakikada rakibin botunda kullanan RBE yaptığı rotasyonlar ile rakibini oyundan düşürdü ve maçı 19. dakikada kazandı.

Dark Passage ile karşılaşan HWA, ilk maçta olduğu gibi Sion’a yönelik bir gank gerçekleştirdi ve skor perdesini açan takım HWA oldu. 8. dakikada ise kendi ormanından çıkan Ryze’ı tek gören HWA, Ryze skoru üzerine midi açtı. 26. dakikada DP başlattığı drakei kaptırmasa da burada HWA’ya 4 skor bırakarak bot kulesini ve inhi kulesini kaybetti. Trix’in dakika 30’da çaldığı Baron oyunun gidişatını HWA lehine çekti. HWA burada 4 skor alarak rakibinin üssüne dayandı. Baronlu rakibine 2 kişi ile karşılık veremeyen DP riftten mağlubiyet ile ayrıldı.

Günün son karşılaşması ise Team Aurora, ligin dominant takımı SuperMassive karşısındaydı. 5. dakikada Stom’un harita kontrolünden faydalanarak bota yaptığı gank SUP’a skor olarak döndü. 25. dakikada Skarner’ın Orianna için fazla açılmasını iyi değerlendiren SUP, skor sonrası Baron alsa da burada 3 kayıp vermekten kaçamadı. Dakikalar 34’ü gösterdiğinde kendi ormanlarında sıkışan SUP, Wisdom’ın erken smiteı ile Baron alma kararı verdi ve çok rahat bir Baron alsalar da rakibinin inhibitör kulesine dayandıkları sırada Ornn’un defansif öne çıkışını iyi değerlendiren AUR Cait’in öne çıktığı savaşta önce Ornn’u düşürerek takımın savaş başlatma mekaniğini bozarak toplamda 4 skora imza attı. 41. dakikada oyun sonunda outscalei iyi olan kompozisyonunu itemleri ile daha da korkutucu kılan AUR hızlı bir Baron sonrası rakibin üssüne yöneldi ve oyunu bitirmesini bildi.