Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL’de 7. Hafta 2. Gün maçları tamamlandı

VFŞL’de 7. Hafta 2. Gün maçları tamamlandı

Günün ilk maçı Aurora ile 1907 Fenerbahçe arasındaydı. AUR kuşatma kompozisyonu kurdu. İlk Kan beklenildiği gibi Sion skoru ile AUR’a geldi. Buna karşılık midde 5 kişi ile Galio skorunu alan FB ardından Alâmet ile midden kule aldı. 27. Dakikada AUR’un Baron kararına karşılık vermek isteyen Chaser Baron’u çalamadı. FB burada bir skor ile ayrılsa da istediğini alan ve 2 skor ile ayrılan AUR oldu. Baron ile oyunu bitirmeye götürmek isteyen AUR burada Shen skoru verince geri çekilmek zorunda kalsa da bir sonraki savaşta J4+Galio+Shen kombosu ile Cassio’yu kaybeden FB riftten mağlubiyet ile ayrıldı. AUR ise son haftalardaki yükselişi ile takdir toplamaya devam etti.

Günün ikinci karşılaşması ise HWA Gaming ile Galakticos arasındaydı. HWA oyunun ilk dakikalarında sergilediği proaktif oyun ile bütün takımın bota inmesi onlara skor getirdi. Mid gamede ise aldığı skorları avantaja çevirmekte gecikmeyen mavi takım rahat bir Baron elde etti. GAL rakibinin ormanında pusuya yatsa da burada işler planladıkları gibi gitmedi ve 4 skor vererek ligin alt sırasında kalmaya devam etti.

Günün belki de en çok beklenen karşılaşması Royal Bandits ile SuperMassive arasında gerçekleşti. Late odaklı bir komp ile rifte inen SUP’u Holy etrafında gezinen bir komp karşıladı. İlk Kan Stom’un mide yaptığı gank ile GBM’de kaldı. Earlyde rakibinin üstüne çöken SUP’u burada Taliyah ultisi ile karşılayan RBE, Cam skorunu alarak koridor safhasına geri döndü. Bottan istediğini alan ekip ise altında öne geçen RBE’nin oldu. Bir süredir 5 kişi ile lane döndüren ekipler, RBE’nin doğru zamanlamaları ile ilk kule SUP aleyhinde alında. 31. dakikada Baron önünde Cepted’ın Zhonya kullanması SUP’un aradığı işaretti ve SUP buradan 4 skor alarak altında yeniden öne geçerek önce Baron’u ardından Nexus’u aldı.

Günün son karşılaşmasında duraklatmalarıyla güne damga vuran Dark Passage vs. YouthCrew karşılaşması oldu. Maçın ilk dakikalarında bot lanede geçen hararetli takaslar YC’nin hanesine 2 skor olarak yansırken Janna skorunu verdiler. Dakikalar 27’yi gösterdiğinde Baron denemesi yapan YC DP’nin gelmesi üzerine geri çekilse de sonradan aldıkları Galio skoru ile Baron kontrolünü yeniden ellerine geçirip aldılar.