Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 8. Hafta 2. Gün

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 8. Hafta 2. Gün

Günün ilk karşılaşması SUP ile GAL arasında oynandı. Maçta İlk Kan Stom’un bota gerçekleştirdiği gank ile SUP hanesine düştü. Maçın kontrolünün bu noktadan sonra SUP’un ellerinde olduğunu not edelim. Ligdeki istikrarını zorlamayan GAL, SUP’a yanıt vermekte yine zorlandı ve rift’ten 22 sonrası bozgun ekranıyla ayrıldı. Maç boyunca GAL adına umut veren tek isim Rare idi.
Maçın belki de en ilginç tercihi Broken Blade’in Aatrox’u idi. Uzun zamandır metada görmediğimiz şampiyonun aldığı gankler sonrası maç genelikte varlık göstermekte zorlandığını söylebiliriz. Dakika 9’da Alev Ejderi’ni isteyen RBE başarısız bir bot ganki sonrası drakei YC’ye kaptırdı. 25. dakikada Baron’a başlayan YC’ye Malrang’ın insiyatifi eşlik edince buff RBE’de kaldı. Bu dakikadan sonra oyuna tutunmaya başlayan sarı-siyahlı ekip YC’den yakaladığı hataları iyi değerlendirerek ligde 2. sırayı garantileyen isim oldu.

AUR vs. HWA maçı ise beklenilenden hızlı başladı. Oyunun ilk dakikasında Naru’nun Karma’sının flashını alan HWA birkaç dakika sonra İlk Kan’ı Rain’den aldı. Early gamedeki stratejisini oldukça proaktif tutan HWA 6. dakikada ace aldı. Maçın kontrolünü eline alan HWA 22. dakikada bir ace daha aldı. 25 dakikada oyunu bitiren HWA’nın 10 turret skoruna karşılık AUR sadece tek turret alabildi.

Günün kapanış karşılaşması playoff takipçilerinden DP ile FB arasında geçti. Maçta iki takım ilk skorlarını karşılıklı alırken İlk Kan Frozen skoru ile Try’da kalırken Chaser ise Try skorunu cebe indirdi. 20. dakikada Baron pitinde yakalanan Chaser ve Thaldrin pozisyon darlığından Thaldrin skorunu verirken Olaf da flash kullanmak zorunda kaldı. Pozisyon tekrarında Baron’a başlayan DP, rakibine buffı kaptırmasa da FB iki skor çıkarabildi. 29. dakikada FB’nin Baron’una karşılık padden ve Zerg skoru DP’de kaldı. Dakika 38 haritanın farklı pitlerine konuşlanan takımlardan FB Baron’u alırken DP ise Elder Drake’i aldı. 41. dakikada DP’ye toptan kapanmak isteyen FB inhibitör kulesini dahi açsa da DP’nin pushlaması ve bottan DP minyonlarının FB’nin botunu yarması üzerine FB üsse dönmek için 1 dakikaya yakın bir süre DP’nin baskısı altında kaldı. Cho’nun üsse dönmesi üzerine rakibinin ormanını kullanarak ayrıldılar. 46. Dakikada DP’nin başladığı Baron’a dahil olan FB Baron’un canını azalttı ancak KaKAO’yu hesaba katmayı unutan FB buffı Kha’ya çaldırdı ve Baron buffı ile güçlenen DP rakibinin üzerine çökmeye başladı. Gnar’ın TP ile rakip üsse gittiği sırada FB’yi üsse döndürmeyen DP buradan aldığı 4 skor ile maçı kapattı.