Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 8. Hafta 1. Gün

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 8. Hafta 1. Gün

6. sıradaki takımları yakından ilgilendiren regular sezonun en önemli haftası başladı!

HWA ve YC arasındaki maçı günün açılışı yapıldı. İlk Kan için iki takım da dakikalarca earlyi proaktif oynasalar da 8. dakikada skor perdesi Achuu ile açıldı ve skor yanında bir de kule ekleyip altın farkında da öne geçtiler. Üst koridorda karşıladıkları HWA’yı Elwind’in harika konuşlanması devamında kullandığı ulti ile hem skor tablosu eşitlendi hem de YC buradaki kuleyi açarak altında da öne geçmiş oldu. Maçın bu dakikasına kadar skorların Madness’ta kaldığını belirtelim. Maçın belki de koptuğu nokta 31. dakikada HWA’nın kuşatmasının ilerisine geçerek üst üste skor vermesi oldu. Aldıkları Baron ile rakibinin üssüne dayanan YC karşılaşmadan galibiyet ile ayrıldı.

Haftanın ikinci maçı ise lider SUP ile DP arasında oynandı. Maçı ilk dakikalarından itibaren özellikle topta büyük bir çekişmeye sahne oldu. Maçın kırılma anı ise 24. Dakikada SUP’un kararlı bir şekilde Baron’a başlaması oldu. KaKAO çalmak için flash ile pite girse de buff SUP’ta kaldı ve DP burada ace verdi. 27. dakikada alttan rakibine kapanan SUP, Camille’in Galio ile topta Fiora’yı düşürmesi sonrası gözünü Nexus kulelerine dikti ve maçı bitirdi.

Günün belki de en önemli karşılaşması olan RBE vs. FB maçında İlk Kan dakika 7’de padden’ın ellerinde kaldı. Devamındaki dakikalarda takımlar birbirlerini ölçmeye devam edilmesi skor tablosuna karşılıklı skor alımı olarak yansıdı. 21. dakikada top laneden ittirme yapan RBE buradan tek yakaladığı Ornn’ua 3 kişi kapanıp Ornn skorunu alsa da FB Cait ve TK skorlarını hanesine yazdırdı. Bu sırada midde Varus ve Janna ile Ryze’a çöken FB Gragas’ın yetişmesi ile Varus skorunu bıraktı. Ornn ve Olaf’ın düşmesi ile kolay bir Baron alan RBE, FB’nin mid ve bot kulelerini yıktı ve ardından Okyanus Ejderi’ni aldı. BB’nin topta 4 kişilik Gnar ultisi sonrası boşları toplayan Ryze ve Cait FB’nin kapatmadığı maçı adeta cezalandırarak kapattı ve ligde ikinciliğini garantiledi.

Günün son maçı ise ligde son günlerini geçiren GAL ile üçüncülüğü zorlayan AUR arasında oynandı. Earlyde genç isimleriyle oyuna bir nebze tutunabilen GAL İlk Kan’ı 13. dakikada AUR’dan dökmesini bildi. GAL ise burada Sion ile iki skor aldı. 18. dakikada GAL’ın botuna çöken AUR buradan 2 skor çıkararak botu dış kulesini yıktı. GAL’ın topına dayanan AUR açtığı kule sonrası oyunu 32 dakikada bitirdi.