Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Vitality’nin yeni orta koridoru belli oldu

Vitality’nin yeni orta koridoru belli oldu

Daha önce ülkemizde Bursaspor Esports forması da giyen Milica, Esportsmaniacos’un haberine göre Team Vitality’ye transfer olacak.

Korkunç bir 2019 sezonu geçiren Vitality’de ilk kadro hamlesi gerçekleşti. 2018 yılında Worlds’te harika bir oyun sergileyen ve Avrupa’nın yükselişine ilham olan Vitality ne yazık ki orman rolünü görece güçlendirmesine rağmen 2019’da aynı başarıyı yakalayamadı. Ormandaki Mowgli’den neredeyse hiç verim alamayan takım, aynı problemi orta koridorda da yaşadı. Aslında baktığımızda takımda tek iyi oynayan oyuncunun üst koridordaki Cabochard olduğunu söylersek yanılmış olmayız.

Kazanma koşulu olarak orta koridordaki Jizuke’ye fazlasıyla bağlı kalan ekip, oyuncunun düşük performansının da etkisiyle bekleneni veremedi. Söylentilere göre Vitality, free agent olduğunu açıklayan Jizuke’nin yerine Milica’yı transfer etti.

Adını KlikTech ile EU Masters’ta ilk defa duyuran Milica, Stefan ile birlikte 2018 yılında Bursaspor’a transfer olmuştu. Buradan sonra SLO’da Vodafone Giants’a transfer olan başarılı orta koridor, EU Masters’ta bir kez daha harikalar yarattı ve LEC ekibi Vitality’nin dikkatini çekti. Koridor baskısı ve geniş şampiyon havuzuyla birçok otorite tarafından turnuvanın en iyi orta koridoru olarak gösterilen Milica, 2020 sezonunda Vitality forması giyecek. Vitality kadrosunun geri kalanı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Fakat takımın üst koridordaki Cabochard ile devam edeceğine kesin gözüyle bakabiliriz.