Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Forg1ven profesyonel sahneye geri dönüyor

Forg1ven profesyonel sahneye geri dönüyor

Son olarak EU Masters turnuvasında Origen forması giyen efsanevi nişancı Forg1ven, ESPN’in haberine göre Schalke 04’e transfer oldu. Transfer gerçekleştiği takdirde oyuncu yaklaşık üç yılın ardından LEC’e geri dönmüş olacak.

Askerlik görevini tamamladıktan sonra sürekli olarak profesyonel sahneye geri dönmek istediğini belirten Forg1ven’ın bu dileği gerçekleşiyor. Oyuncu LEC temsilcisi Schalke 04’te eski takım arkadaşı Odoamne ve Abbedage ile forma giyecek.

Koridor hakimiyeti ve agresifliği ile tanınan Forg1ven, performansının zirvesindeyken dünyadaki en iyi ilk beş nişancıdan birisi olarak gösteriliyordu. H2K ile Worlds Yarı Finali de gören oyuncunun profesyonel sahneye nasıl döneceği büyük bir merak konusu.

EU Masters’taki performansı beklenenin altında kalan oyuncunun yeni metaya uyum sağlayıp sağlayamadığını hep beraber göreceğiz. Daha dinamik ve şampiyon havuzunun daha önemli olduğu bu metada Forg1ven gibi mekanik anlamda üst düzey bir oyuncunun metaya adapte olma konusunda problem yaşama ihtimali düşük bulunuyor. Fakat geçmiş yaşı ve değişen oyun yüzünden Forg1ven’ın iyi bir oyun ortaya koyamayacağını düşünenlerin sayısı da az değil.

Bu transferle nişancı rolünü dolduran Schalke 04’ün ise şu anda kadrosunda destek ve ormancı eksiği bulunuyor.