Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL’de Mevsim Ödülleri Sahiplerini buldu

VFŞL’de Mevsim Ödülleri Sahiplerini buldu

Vodafone FreeZone Şampiyon Ligi 2019 Yaz mevsimi mevsim ödülleri sahiplerini buldu. Takım koçlarının ve yayın ekibinin oyları ile belirlenen en çok gelişen oyuncu, mevsimin çaylağı, MVP, en iyi koç, üst koridor, ormancı, orta koridor, nişancı ve destek ödülleri sahiplerini bulurken izleyicilerin oyları ile de taraftar özel ödülü sahibini buldu. 

Taraftar Özel Ödülü: Onur Can “Bolulu” Demirol


Geçtiğimiz mevsim şampiyonluğu ve mevsimin çaylağını kazanan Bolulu bu mevsim ise orta koridor da çok başarılı olmasına rağmen rotasyon nedeni ile alt koridorda da gördüğümüz Bolulu bu mevsim Fenerbahçe taraftarının sevgilisi olmayı başardı ve taraftar özel ödülünü kazandı. 

 

En çok gelişen oyuncu: Soner “StarScreen” Kaya


İW’nin üst koridor oyuncusu bu mevsim takımını play-off potasına taşımayı başaramasa da yaptığı 3v1 'ler 2v1’ler ile kalitesini göstermeyi ve izleyenleri kendine hayran bırakmayı başardı. Özellikle Riven'a olağanüstü hakimiyeti ile gözleri kendine çeken oyuncu 10 oy ile En çok gelişen oyuncu ödülünü kazanmayı başardı.

 

Mevsimin Çaylağı: Noh "Alive" Jin-wook


Bursaspor'un genç Koreli nişancısı takımını play-offlara götürmeyi başaramasa da oynadığı oyun ile göz kamaştırmayı başardı. Hatta belki mevsimin en iyi nişancısı bu kadar dominant bir oyun sergilemese onu en iyi nişancı ödülünde de görebilirdik. Alive 24 oy alarak mevsimin Çaylağı oldu.

 

Mevsimin En İyi Koçu: Ilias “Enatron” Theodorou


Royal Youth çatısı altında 3. Mevsimini geçiren Enatron geldiği günden bu yana belki de en dominant mevsimini geçirdi. İlk mevsiminde finalde geçtiğimiz mevsim ise yarı finalde elenen koç bu mevsim şampiyonluk istiyor. Takımı mevsimi yalnız 2 mağlubiyet ile kapatırken Enatron ise draft ekranlarında bol bol başarıya imza attı. 27 oy ile mevsimin en iyi koç ekibi ödülünü almayı başardı. 

 

Mevsimin En İyi Üst Koridoru: Onurcan 'Ragner” Aslan


Geçtiğimiz mevsim Dark Passage forması ile mevsimin en çok gelişen oyuncusunu ödülünü aldıktan sonra Galatasaray Esports'a transfer olan genç oyuncu en iyi üst koridor yarısı için Untara ile kıyasıya bir mücadeleye girdi. 19’a 20 gibi 1 farklılık bir skor ile ödülü kazanmayı başardı.

 

Mevsimin En iyi Orta Koridoru: Yu "cyeol" Chung-yeol


Daha önce LMS'de mevsimin çaylagi ödülünü kazanan genç Koreli bu mevsim Royal Youth’a Pilot'un sayesinde geldiğinde akıllarda soru işaretleri vardı. Ancak Cyeol bu soru işaretlerini silerek Royal Youth'un zirve yolunda büyük katkılar yaptı özellikle Bahçeşehir SuperMassive maçında oynadığı Ryze oyunu ile takımına zaferi getirdi. 23 oy ile de mevsimin en iyi orta koridoru olmayı başardı. 

 

Mevsimin En iyi Nişancısı: Na "Pilot" Woo-hyung


Bu mevsim alt koridor da desteği Tolerant ile birlikte resmen terör estirdiler. Gerektiği zaman agresif gerektiği zaman pasif oyunu ile mevsimin en çok skor alan oyuncusu olmayı başaran Pilot aldığı 31 oy ile de en iyi nişancı ödülünü kazanmayı sonuna kadar hak etti. 

 

Mevsimin En İyi Destek Oyuncusu: Barış "Tolerant" Çepnioğlu


Geçtiğimiz mevsim Galatasaray Esports'da iyi performans gösterdikten sonra Dumbledoge ile yollarını ayıran Royal Youth'un yolunu tuttu. Alt koridor da partneri Pilot ile birlikte rakiplere korku salan Tolerant 18 oy ile mevsimin en iyi destek oyuncusu olmayı başardı.

 

MVP ve Mevsimin En İyi Ormancısı: Can "Closer" Çelik


İlk Royal Youth’a geldiği zaman Malrang'ın yedeği olan Closer şuan VFŞL'nin en iyi oyuncusu olmayı başardı. Bu başarı öyküsünün filmini yapsak Oscar alır. MVP yarışında kendi takım arkadaşı Pilot ile büyük yarış içerisine giren Royal Youth’un kaptanı Closer 17-15’lik 2 oy fark ile Mevsimin en iyi oyuncusu olmayı başardı.