Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL önümüzdeki sezon seyirci önünde oynanabilir

VFŞL önümüzdeki sezon seyirci önünde oynanabilir

TCL maçları önümüzdeki mevsimden itibaren sahnede oynanabilir.

Bugün LoLespor’un resmi Twitter hesabından paylaşılan #NedenOlmasın hashtagli görsel, Türk League tutkunlarını heyecanlandırdı. TCL ve TCS karşılaşmaları hâlâ Riot Games Türkiye ofislerinde oynanmakta. Diğer bölgelere baktığımızda stage kültüründe olan EU LCS, NA LCS, LCK ve LPL gibi major liglerde taraftarlar lie oyuncular aynı atmosferi paylaşıyor.

Bu büyük adımın arkasında tabii ki TCL’in önümüzdei mevsimden itibaren franchisinge geçiyor olması. Takım sayının 10’a yükseltildiği lige takımlar başvurabilecek. Ön etabı geçen takımlar ise başvuru değerlendirilmesi adına Riot ile bire bir görüşecek. Ardındansa mülâkat sonucunu bekleyecek. Kabul edilen takımlar TCL yanında TCA için de birer akademi kadrosu oluşturmak zorunda olacak. Tüm bu değişiklikleri taçlandıran bir diğer yenilikse bu maçların artık bir stage (sahne) üzerinde oynanacak olması.

Şirketin henüz stage için n’asıl bir yer ile anlaştığı kamuoyu ile paylaşılmasa da bu yerler arasında Volkswagen Arena Istanbul ve akla ilk gelen yerlerden.

Detayları öğrendikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.