Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL 9. Hafta 2. Gün geride kaldı

VFŞL 9. Hafta 2. Gün geride kaldı

VFŞL’de ligin son haftasını da geride bıraktık. Heyecanlı ve eğlenceli lig aşamasının son gününde yaşanan önemli olayları ve özetleri bu yazıda bulabilirsiniz.

DP-BUR

Günün ilk karşılaşması iddiası kalmayan BUR ve DP arasında gerçekleşti. Maçın başından beri rakibine nefes aldırmayan Bursaspor Esports, gerek skor gerek objektif olsun hep rakibinden bir adım öndeydi. Haritada objektif bırakmayan Bursaspor ekibi 21’e 1 gibi ezici bir skorla galibiyete ulaşan taraf oldu. Kullandığı ışık bağlarıyla kuşkusuz bu ezici galibiyetin en büyük mimarı Japone oldu.

GS-RYL

Lider Royal Youth ile ikincilik şansı bu maça kalan Galatasaray Espor karşı karşıya geldi. Erken oyunu harika oynayan Galatasaray üstünlük kuramayınca Royal Youth alt koridor civarlarında yaptığı güzel takım savaşıyla yavaş yavaş oyuna geri dönmeye başladı. Alev Ejderinden sonra ikiye iki değişim oyuna hız kazandırdı. Madness’ı art arda iki kere yakalayan Royal Youth ekibi Baron Nashor’un yanında iki skor alarak üstünlüğünü rakibine tamamen hissetirdi. Baron güçlendirmesi sayesinde kuleleri rahatça alan Royal Youth, Galatasary’ın son takım savaşı denemesini, son çırpınışını da püskürtünce galibiyete ulaştı ve bu harika oyunla neden lider olduğunu gösterdi. Closer ise oynadığı güzel Lee Sin ile MVP olmayı başardı.

AUR-SUP

Her iki takım için de çok önemli bir maç. Erken oyun eşit başlasa da BAU SuperMassive tecrübesini ve makro oyun bilgisini konuşturarak rakibinin önüne geçmeyi başardı. Geç oyunda yaptığı takım savaşları ve doğru zamanlamalar sayesinde 24 dakikada 21’e 3 gibi ezici bir skor üstünlüğüyle oyunu kapattı. Bu galibiyetle SUP ikinciliği garantiledi ve yarı finalden başlamaya hak kazanan ikinci ekip oldu. SUP ekibinin tecrübeli ormancısı Stomaged MVP ödülünü kazandı.

FB-BJK

Vadide derbi, ormancı değişikliğiyle birlikte göz dolduran bir perfomans sergileyen Beşiktaş ile son zamanlarda biraz zorlu dönemlerden geçen 1907 Fenerbahçe Espor arasında oynandı. Maça hızlı başlayan Beşiktaş, Ejderleri ve skorları tek tek hanesine yazdırarak rakibine karşı büyük bir üstünlük sağladı. 1907 FB her ne kadar alamet alarak ufak da bir cevap vermek istese de Beşiktaş ezici üstünlüğünü tüm oyun boyu sürdürdü. Baron Nashor’u alıp ardından harika bir takım savaşı yapan kartallar artık ipleri tamamen eline almıştı. Rakibini birkaç kez daha ufak kayıplara uğratarak oyunu bitiren Beşiktaş bu galibiyet sayesinde Aurora’yla dördüncülük için tiebreak (eşitlik bozma) mücadelesi oynayacak. Derbinin MVP’si koearnkid oldu.

GAL-IW 

Ligin son sıralarındaki iki takım Galakticos ve İstanbul Wildcats kozlarını paylaştı. Maça her iki takım da çok süratli başladı ama oyun ilerledikçe rüzgarı arkasına alan Wildcats bu sürati tek taraflı hale getirdi. İnsiyatiflerde de yavaş yavaş rakibinin önüne geçen IW  ‘’Kartopu Etkisi’’ne bağlayan Mean-Psychoferret sayesinde insiyatifleri ve skorları hız kesmeden hanesine yazdırmaya devam etti. Galakticos katliam yaparak sadece maçın süresini birazcık daha uzattı. Sonraki takım savaşında 4 kişiyi düşüren IW, lig aşamasını güzel kapatmayı başardı. 3/2/22’lik harika Yuumi performansıyla Only35 MVP olmaya hak kazandı.

BJK-AUR (tiebreak)

Tiebreak karşılaşması oyunun her safasında skor bakımından zengindi. Erken oyunda Aurora, Beşiktaş ekibinin üzerine büyük bir baskı kursa da Beşiktaş yaptığı güzel takım savaşlarıyla oyuna tutundu. Nişancıların çok öne çıktığı bu karşılaşmada Padden da HolyPhoenix de birkaç kez takımını kurtardı. Baron önündeki savaşta daha iyi koordine olan Beşiktaş savaşı kazanarak Baron’u Ejderleri ve skorları almaya devam etti. 2. Baron’u da alan Beşiktaş harika bir geri dönüşe imza atarak çok garip takım savaşlarının ve skorların döndüğü bu karşılaşmayı kazanarak lig aşamasını 4. bitirdi. Beşiktaş adına maçın gizli kahramanı Mayhem oldu ve harika Vladimir oyunuyla MVP seçildi.

Günün son karşılaşmasının ardından eşleşmeler ve puan durumu şöyle: 

EŞLEŞMELER

Çeyrek Final Karşılaşmaları: BJK-AUR / GS-FB

Yarı Final Karşılaşmaları: RYL-SUP

PUAN DURUMU:

1. RYL 16G – 2M

2. GS 11G – 7M 

2. SUP 11G – 7M

4. BJK 11G – 8M

5. AUR 10G – 9M

6. FB 9G – 9M

7. IW 7G – 11M

8. BUR 6G – 12M

9. GAL 5G – 13M

9. DP 5G – 13M