Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL 9. Hafta 1. Günün Ardından

VFŞL 9. Hafta 1. Günün Ardından

VFŞL’de lig aşamasının son haftasında heyecan hız kesmeden devam ediyor. Çekişmenin ve sürprizlerin her zamanki gibi zirvede olduğu bugünde yaşanan önemli olayları ve maç özetlerini bu yazıda bulabilirsiniz.

BUR-IW

Günün ilk karşılaşması Play-off iddiası kalmayan iki takım arasında gerçekleşti. Çok çekişmeli ilerleyen maçta IW ekibinin yaptığı Ninja Baron ile öne geçmesi beklense de Bursaspor Esports krizi iyi yönetmeyi bildi ve IW’in çok öne geçmesine izin vermedi. İlerleyen safhalarda her ne kadar BUR kompoziyonun kazanması beklense de İstanbul Wildcats Bursaspor’un kazanma koşulu Alive’ı birkaç kez yakalayarak güzel takım savaşları kovaladı ve öne geçti. 3. Baron’u da alan IW, Baron’dan sonra kusursuz bir takım savaşıyla oyunu kapattı ve günün ilk maçında kazanan takım oldu. MVP ise 4/0/16 gibi kusursuz bir KDA ile bitiren Only35 oldu.

BJK-DP

Play-off’lara girmeden önce sıralamada yükselmek ve rakiplerine göz dağı vermek isteyen Beşiktaş ile son haftalarda art arda galibiyetler almasına rağmen Play-off şansı kalmayan Dark Passage’ın karşılaşması çok yavaş başladı. Her iki takım da ufak objektifler aldı, takım savaşlarından neredeyse eşit çıktı. BJK oyuna hız kazandırmak için Baron Nashor’u katletmeye çalıştı. DP Baron’u durdurup üstüne ikiye bir değişimle üstün çıktı lakin skor hırsı ve yaptıkları açgözlülük nedeniyle hem oyuncularını hem de Baron’u kaybeden taraf oldu. Baron güçlendirmesini aktif olarak kullanan Beşiktaş iki kuleyi düşürüp alt inhibitör kulesine yürüdü. Naru’nun yaptığı agresid oyun sayesinde kuşatmayı püskürten DP bu sefer katliam yapan taraf oldu. Beşiktaş ekibi yine kuleleri inhibitörleri alırken yine oyuncularını kaybetti. İnhibitörünü kaybetmesine rağmen harika bir savaş yapan DP savaştan sonra bir de inhibitörü aldı. Her iki takım da hatalı kararlar vermeye devam ediyordu bu kararlardan birisi de DP’nin Baron Nashor’un önünde savaş istemesiydi  Bu karar DP’ın felaketi oldu. Katliam yapan Beşiktaş vadiden galip ayrılan takım olmayı başardı. Kaptan HolyPhoenix %73 ile MVP oldu.

AUR-FB

Son haftalarda düşüşte olmasına rağmen Play-off’un önemli iki takımı 1907 Fenerbahçe Espor ve Doğuş Üni. Aurora vadide kozlarını paylaşıyor. Fenerbahçe bugün vadiye Agurin yerine Bursaspor Esports’tan tanıdığımız Stefan ile inecek. Maçta her ne kadar skor çıkmasa da her koridorda sert takaslar gerçekleşti. Wendelbo’nun yakalanmasıyla birlikte hem Okyanus Ejderini hem de ilk kanı almayı başaran Fenerbahçe alt kordiorda yaptığı kule altından da ikiye bir bir değişimle üstün çıkmayı başardı. Dağ Ejderini de hanesine katan 1907 Fenerbahçe’ye cevap olarak Aurora da Vadinin Alametini almayı başardı. Orta oyun çok yavaş ilerlerken Hades ve Stefan’ı düşüren Aurora  Baron Nashor’u hedef belirledi lakin Bolulu-Untara ikilisi hem katliam yapıp hem de Baron’u çalarak günü kurtardı. Obejktifler ve kuleler konusunda harika bir baskı kuran Fenerbahçe 5 ejder sayesinde gücüne güç kattı. Ama oyunu çok tecrübesizce kapatmaya çalışan 1907 Fenerbahçe’yi çok iyi cezalandıran Doğuş Üni Aurora 1907 Fenerbahçe’yi mağlup etti. Bu mağlubiyetten sonra FB’nin ikincilik şansı kalmadı. MVP ise Untara’yı darmaduman eden Madly oldu.

GAL-RYL

Günün en stressiz maçı, bir tarafta liderliği garantileyen Royal Youth bir tarafta ise Play-off yarışının dışında kalan Galakticos. İki takımın arasındaki seviye farkının çok belli olduğu bu maçta RYL oyunun her safhasında ezici üstünlüğünü sürdürdü ve günün en rahat galibiyetine ulaşarak liderliğini pekiştirdi. MVP ise Qiyana tercihiyle oyunu domine eden Closer oldu.

SUP-GS

Günün belki de ikinciliğin en önemli maçı BAU SuperMassive ile Galatasaray Espor arasında oynandı. Maçın başında her iki takım da çok temkinli başladı. SuperMassive gerek yaptığı hamleler gerekse rakibinin yaptığı hamlelere verdiği cevaplar ile rakibinin bir adım önüne geçti. Üstünlüğünü devam ettiren SuperMassive objektifler konusunda da oyunun her safhasında rakibinden öndeydi. Galatasaray ekibi her ne kadar Baron Nashor’un orada iki kişiyi düşürüp geri dönüş sinyalleri verse de SUP buna izin vermedi. Baron Nashor’u da alan SuperMassive bu dakikadan sonra rakibine hiçbir fırsat vermeyerek net bir galibiyet aldı ve ikincilik yarışında en ciddi aday olduğunu hissettirdi. Hem alt koridoru hem de oyunu domine eden Zeitnot MVP ödülünü hak eden kişi oldu.