Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL 7. Hafta 1. Günün Ardından

VFŞL 7. Hafta 1. Günün Ardından

VFŞL'de 7. Hafta 1. Günü geride bıraktık. İşte karşınızda gün içerisinde yaşanan önemli gelişmeler ve detaylı maç özetleri:

Galatasaray Espor Bursaspor Esports
Son haftaların formda ismi Bursaspor maçta erken oyunda üstünlüğü yakalasa da Ragner'in güzel oyunu ve baron kararı ile Galatasaray oyunu eşitlemeyi başardı. Devamlı savaşlar ile iki takımda üstünlüğü yakalasa da 37. dakikada yapılan savaşta kazanan Galatasaray Espor haftanın ilk maçında galibiyete ulaşmayı başardı. MVP ise Mordekaiser oyunu ile Ragner oldu.

Royal Youth İstanbul Wildcats
Royal Youth'un alışılmadık bir draft ekranı geçirdiği maçta İstanbul WildCats erken oyunda üstünlüğü alarak bu üstünlüğünü korumayı başardı. Pilot mükemmel oynamasına ve takımını ayakta tutmaya çalışmasına rağmen StarScreen'in Riven'ı Pilot'a oyunu tutmaya izin vermedi. Son savaşta Royal Youth güzel savaş başlatmayı başardı ancak aşırı güçlü Riven savaşı takımına kazandırmayı başardı. 37 dakika sonucunda İstanbul WildCats galip gelirken StarScreen'in Riven oyunu ise MVP ödülünü kendisine getirdi. 

Beşiktaş EsportsDoğuş Üniversitesi Aurora
Madly'nin orta koridorda Irelia'ya karşı Poppy oynadığı maçta ilk kanı Koearn Kid alsa da Poppy ile Irelia'nın etkisine 0’a yakına indirdi. Beşiktaş skorları alırken Aurora ise objektifleri almayı başararak altın olarak öne geçmeyi başardı. HolyPhoenix ve Mayhem oyunu tutmaya çalışsa da Aurora'nın güzel oyunu karşısında direnemediler. Aurora 37 dakika sonucunda maçı kazanmayı başardı. Orta koridor Poppy oynayan Madly ise MVP olmayı başardı. 

Bahçeşehir SuperMassiveDark Passage
SuperMassive kendine geldi desek yeridir uzun süre sonra macro ve objektif etrafında oynamayı başaran SuperMassive'de Fabfabulous'ın lanede üstünlüğü almasına rağmen hata yaparak Juuzo'ya ilk kanı verdi. Frozen'ın olağanüstü Corki oyunu ise SuperMassive'de galibiyetin anahtarı olmayı başardı. SuperMassive uzun süre sonra rahat oynarak 28. Dakikada galibiyete ulaşmayı başardı. MVP ise Sejuani oyunu ile Stomaged oldu.

Galakticos1907 Fenerbahçe Espor
Haftanın son maçında Blue alt koridorda klasik bir nişancı olan Xayah'ı aldı. Ruvelius'un hatası ile ilk kanı alan Xayah öne geçmeyi başardı. Rakipleri karşısında rahat bir oyun geçiren Fenerbahçe'de baron savaşında PENTA almayı başaran Untara ise Vladimir oyunu ile MVP olmayı başardı. Maç ise 25. dakikada bitti.