Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL 2. Hafta Maçları Tamamlandı

VFŞL 2. Hafta Maçları Tamamlandı

VFŞL 2. Hafta Maçları Tamamlandı

İkinci haftasında da vadide büyük kapışmaya tanık olduğumuz VFŞL, üç takımın liderliğinde bitti. DP'ın muhteşem galibiyeti, 1907 Fenerbahçe'nin kusursuz oyunları ve Galatasaray Espor'un agresif oyunlarıyla haftayı kapadık. Bugün oynanan maçları inceleyelim.

 

AUR – BJK

Günün ilk maçında geçtiğimiz üç maçta istediğini alamayan BJK, formda AUR karşısında galibiyet aradı. Erken oyunda hata yapmayan BJK, HolyPhoenix'in güzel oyunuyla maçı ele aldı. Ardından geçen dakikalarda AUR makro oyununu kuramadı ve mağlup olarak haftayı tek galibiyetle kapattı.

DP– SUP

Maç başlamadan önce skorun 18-4 biteceğini söyleselerdi, herkes 18 skor alan takımın SUP olacağını seçerdi. Ama bugün çok uzun zamandır hiç bir takım SUP'a karşı bu kadar mükemmel oynamamıştı. Daha ilk dakikalardan itibaren Kituruken, tecrübe devi SUP'a şoku yaşattı. Black ve PBD, Zeitnot Wolf ikilisine vadiyi kararttı diyebiliriz. Ardından geçen dakikalarda gerek takım savaşlarında gerek koridor ittirmelerinde hata yapmayan DP, tarihi bir zafer kazandı.

GS– BUR

GBM'in aldığı Pyke seçimi neredeyse tüm maçı etkiledi. Alive ve Japone ikilisinin mükemmel oyunu yine de maçı BUR'a getiremedi. GS cephesinde ise Balkhan ve GBM adeta zirveye yakışır bir oyun oynadı. Madness ise en kritik mücadelede en kritik bölgede durarak takımına maçı getiren savaşı kazandırdı.

IW – RYL

Dün aldıkları kötü galibiyetin ardından biraz daha sakin oynayan RYL, Closer'in güzel oyunuyla oyunun kilidini kolay açtı. IW bu sezon ilk kez maça ortak olamadı ve erkenden oyundan düştü.

GAL – FB

1907 Fenerbahçe Kış sezonundaki baskın oyununa geri dönme sinyalleri vermeye başladı. Luger Hades ikilisinin uyumu, BOLULU'nun hatasız ve temiz oyunu, Wiz'in harita kontrolü Untara'nın yetenekleriyle birleşince oyun kazanmak kolaylaşıyor. GAL cephesinde ise hala bir kaç eksiklikler var gibi. Ama ilerleyen haftalarda Galaktikos'un yükselme potansiyeli çok çok fazla.