Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Uzi, emekli olduğunu açıkladı!

Uzi, emekli olduğunu açıkladı!

League of Legends efsanelerinden Uzi, profesyonel oyunculuk kariyerini noktaladığını duyurdu.

Profesyonel oyunculuk kariyerine yıllar önce başlayıp bu sezona kadar sürdüren Uzi, bir süredir sağlık problemleriyle boğuşuyordu. Omuzunda yaşadığı sakatlık sebebiyle 2020 Bahar Mevsimi'nde oynamayan efsane nişancı, bugün yaptığı açıklamada emekli olduğunu duyurdu. Uzi'nin bu kararı almasındaki en büyük sebep sağlık sorunları oldu. Weibo üzerinden yaptığı açıklamada sebeplerini sıralayan isim, bundan sonra profesyonel olarak League of Legends oynamayacak. Çinli oyuncunun yaptığı açıklamanın kötü de olsa anlaşılır İngilizce çevirisini bulduk, çeviriyi aşağıda bulabilirsiniz.

Kariyerine 2012 yılında Royal Club ile başlayan Uzi, sadece 2014 ve 2016 yılları arasında farklı takımların formasını giydi. O yıllarda sırasıyla Oh My God, Qiau Gu Reapers ve Newbee'de oynadıktan sonra yuvasına geri döndü ve bu mevsime kadar sözleşmeli olarak Vadi'ye indi. Uzi'nin bir süredir önemli sağlık sorunları olduğu biliniyordu ve bu sebeple emeklilik kararının gelmesi bekleniyordu.

Yaptığı açıklamaya göre diyabet, fiziksel ağrılar ve obezitenin sonucunda bazı vücut değerleri olması gerekenden çok daha kritik düzeylerde çıkmış. Stresli profesyonel oyunculuk dönemlerine dönmesi halinde bu sorunların daha kötüye gideceğini söyleyen doktorunu dinleyen Uzi, oyunculuk kariyerini sonlandırdı. Efsane ismin bir Worlds kazanamadan bırakmış olması hayranlarını en çok üzen noktalardan biri oldu.

Sağlık birçok şeyden önce geliyor, Uzi'nin bu kararına herkes saygı duymuştur.

Photo Credit: Riot Games