Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Unutulmaz GTA Karakterleri

Unutulmaz GTA Karakterleri

Bu hafta sizlerle beraber Grand Theft Auto efsanesinin öne çıkan, kalplerimizi fetheden karakterlerini inceleyeceğiz. Hepimiz için bir oyundan çok daha fazlası olan bu eseri ilk kez duyanlar için kısaca tanıtalım.

Açık dünya oyun kültürünün öncüsü olan Rockstar Games'in kült oyun serisi, Amerikan kültürünü tanıtan ve bunun yanında İtalyan mafyaları, sokak serserileri ve daha birçok renkli karakteri barındıran bir yapıya sahip. Her oyunda genellikle hayatın kendisine pek de iyi davranmadığı bir karakterin çeşitli görevler yaparak yükselişine tanık oluyoruz. 

Hadi gelin şimdi bu dünyadaki akıllarımıza kazınmış, renkli karakterleri inceleyelim.

Trevor Philips

                                  

Son dönemin en parlak oyunlarından olan GTAV'in en kaos seveni. Kendisi tamamen hayatın savaş, para ve kaostan ibaret olduğunu savunuyor. Bu karakter de birçok oyuncunun tüm yıkıcı arzularını yerine getirme olanağı sağlıyor. Muhtemelen kahramanımız Trevor ile gündelik hayatınızda takılmasanız da her gün oyunda bolca süre geçirmenizi sağlayacağı neredeyse kesin.

 

Niko Bellic

                                

Niko Bellic bir önceki karakterimiz Trevor’ın zıttı diyebiliriz. GTA oyununda yer alan kahramanlar ne kadar kavga, savaş, para için varlık gösterse de Niko Bellic Yugoslavya göçmeni, barış arayan ve bunun için çabalayan bir karakter. GTA serisinin dördüncü oyununda yer alan Niko, birçok oyuncunun beklediği etkiyi göstermese de tüm seri boyunca tanıtılan en derin karakter olarak öne çıkıyor. Bu durum da onun GTA serisi boyunca en öne çıkan karakterlerden biri yapıyor.

 

Tommy Vercetti

                              

İşte karşınızda çocukluğumuzun ezberlenen repliğine sahip karakteri Tommy Vercetti. Kendisi GTA serisinin ilk konuşan karakteri. Tommy Vercetti italyan mafya mensubu bir kahraman. Aynı ilk kahramanımız Trevor gibi Tommy de çabuk sinirlenen ve aksi bir havaya sahip. Çoğumuzun Vice City oyunundan bildiği üzere birçok plan yapıyor gibi görünsek de aslında kendisi düşmanı öldürmek mottosunun çok da dışına çıkmıyor. Kahramanımız Tommy aslında ünlü film karakteri Scarface’den esinlenilmiştir. Tıpkı Scarface karakteri gibi Miami şehrine gelmiş ve burada bir suç imparatorluğu inşa etmeye çalışıyordur.

 

Carl “CJ” Johnson

                             

Birçok kere gördüğümüz ünlü repliğin sahibi ünlü kahramanımız Carl Johnson namı değer CJ, birçok oyuncu tarafından GTA serisinin en iyi oyunu olarak görülen GTA: San Andreas oyununun baş kahramanı. Kendisi de Tommy ve Trevor gibi deli yönlere sahip olsa da onlara göre daha odaklı ve istikrarlı bir karakter. Kendisi GTA serisinin ilk düzenlenebilir karakteri. Birçoğumuz berbere gidip saç kestirir edasıyla afro saç sahibi olmuşuzdur. Ayrıca sahilde kurulmuş halterlerle kas yapmış, dövmecide zar zor belirgin olan dövmeler yaptırmışızdır. Oyunda ilk kez yer alan karakter deneyimi tasarımıyla da gönüllerde taht kuran San Andreas oyunu, oynayanlar ve kahramanımız CJ’i bir maceraya sürüklemiştir.

 

Luis Fernando Lopez

Tüm oyun serisinin en karanlık ve derin oyunu GTAIV’de yer alan karakterimiz Fernando, oyunun ana hikayesinde yer almayıp sonradan çıkan eklenti hikayelerin sevilen kahramanı. Kendisi de tipik bir GTA kahramanı. Suç baronu emrinde çalışan ve bu yolda yükselmek isteyen bir savaşçı. Kendisi dominik ve bir o kadar da komik. Yarattığı kaos ve kargaşa içinde yaptığı espiri ve benzetmeleriyle oynayanların sevgisini kazanan Luis Fernando, birçok yorumcu tarafından ileride karşılaşılacak karakterler listesinin başında yer alıyor.