Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Tsubasa ikinci kez mobilde

Tsubasa ikinci kez mobilde

1990 jenerasyonunun ve futbol severlerin bayılarak izlediği sevilen anime Kaptan Tsubasa’nın yeni oyunu ”Captain Tsubasa Zero Miracle Shot” geçtiğimiz günlerde Play Store ve App Store’da yerini aldı.

Biraz Kaptan Tsubasa’dan bahsedelim. Kaptan Tsubasa, başlangıçta Yoichi Takahashi tarafından bir manga serisi olarak yaratılmıştı. Manga serisi büyük rağbet görüp popülerlik kazanınca aynı isimle animeye uyarlanmıştı.

Hikayenin genel konusu ise genç Japon yıldız Tsubasa Ozoora‘nın büyük bir futbolcu olma serüvesi sırasında başından geçen olaylardır. Tsubasa, serüvenine yeni taşındığı şehrin Nankatsu takımıyla başlıyor. Ozoora’yı gören Nankatsu’lular asla onları seçmeyeceğini tıpkı diğer iyi futbolcular gibi Shutetsu’yu seçeceğine dair ümitsizliğe kapılır. Lakin Tsubasa büyük bir sürpriz yaparak Nankatsu’yu seçer ve dünya çapında bir futbolcu olma yolundaki macerasına başlar.

Büyük zorluklar, güçlü ve dişli rakipler görse de amacına ulaşan, hikayenin sonunda dünyaca ünlü bir futbolcu olan Tsubasa’nın serüvenini konu alan anime büyük ilgi görünce geçtiğimiz yıl Nisan ayında Cartoon Network ekranlarında tekrardan sevenleriyle buluştu.

Geçtiğimiz günlerde ise Tsubasa severlerin yüzü ”Captain Tsubasa Zero Miracle Shot” mobil oyunuyla tekrardan güldü. Oyun biraz ”Captain Tsubasa Dream Team”i andırsa da arayüz ve görüntü olarak karşımıza çok daha iyi bir versiyonla çıktı. Her ne kadar Türkiye’de büyük ses getirmese de Japonya’da oyun yeterli oldukça ilgi gördü. Oyuna Google Play Store ve App Store üzerinden ulaşabilirsiniz. Vurduğunuz gol, yediğiniz ofsayt olsun!