Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri TSM 13 milyon dolarlık Espor Merkezi’ni duyurdu!

TSM 13 milyon dolarlık Espor Merkezi’ni duyurdu!

Kuzey Amerika’nın en köklü Espor kuruluşlarından olan Team SoloMid Los Angeles’taki 2.322 m2’lik yeni tesisinin tasarım görüntülerini yayınladı. 

TSM kurucusu ve aynı zamanda CEO’su Andy “Reginald” Dinh LA Times gazetesine konuştu. NBA takımlarını örnek alarak hamleler yaptıklarını söyleyen Reginald bu projeye başladıklarında Golden State Warriors ve Los Angeles Lakers tesislerini gezdiğinden bahsetti. 

“Bu takımların kurdukları düzen basketbol oyuncuları için harika olduğundan biz de buna benzer bir proje yapmak istedik. Oyuncularımızın ve ekibimizin nelere ihtiyacı olduğunu düşünerek hareket ettik. Önümüzdeki 10-20 yıl boyunca da dünyanın espor lideri konumunda bulunmak istiyoruz”

 

Bu devasa tesis içerisinde yayın odaları, gaming odaları, fitness salonu, sağlık merkezi, koç odaları, tam zamanlı çalışan bir psikolog ekibi ve daha fazlasını bulunduracak. Kuzey Amerika’nın en büyük espor merkezi olacak bu proje aynı zamanda dünyada da ilk kez bir sağlık merkezi ve fitness salonu içeren espor merkezi olacak.
İnşaatı Eylül ayında başlayak projenin bitişi Şubat 2020 olarak tahmin ediliyor. 

Organizasyonun açıklamasına göre bu tesis sadece bir oyuna odaklı olmayacak. TSM’in espor arenalarındaki her takımı bu merkeze dahil olacak.

 

Team SoloMid 2009 yılında Reginald ve kardeşi tarafından SoloMid.net olarak kuruldu. Kuzey Amerika LCS liginin en köklü kulüplerinden olan takım 2013’ten beri 6 mevsim şampiyonu olmayı başardılar. 
LoL dışında Apex Legends, Fortnite, Rocket League, PUBG, SmashBros, Hearthstone ve Magic: the Gathering oyunlarında da profesyonel takımları bulunuyor.