Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LEC’de Bölge Finalleri sona erdi

LEC’de Bölge Finalleri sona erdi

Esporun önemli liglerinden LEC’de bölge finalleri Fnatic’in Spylce’a karşı aldığı 3-0’lık ezici galibiyetle son buldu. Serinin özetini ve Worlds’e katılacak olan LEC takımlarını bu yazıda bulabilirsiniz.

1. Maç

Beklenenin aksine maça hızlı başlayan ekip Spylce oldu. Xerxe’nin alt koridora attığı güzel baskınlar sayesinde alt koridoru öne geçirse de Rekkles’ın aldığı karşı skor ve orta koridorda alınan Humanoid skoruyla Fnatic Splyce’ın kartopuna bağlamasına izin vermedi. Karşılık skorların alındığı erken oyunda SPY’ı öne geçiren hamle ise Broxah’ı katledip Alev Ejder’ini almak oldu. Okyanus Ejder’ine karşılık Humanoid ve Kobbe’yi katleden Fnatic dengeyi devam ettirdi. Alev Ejder’ini de hanesine yazdıran ve orta koridorda harika bir savaş yapan FNC üstünlüğü ele aldı. Baron Nashor’u da katleden ekip ufak hatalara rağmen güzel bir kuşatmayla oyunu kapatarak seride 1-0 öne geçti.

2. Maç

Nocturne tercihiyle daha etkili bir Broxah izliyoruz. Daha dakika 3’te yaptığı kule altıyla ilk kanı alan tecrübeli ormancı rakibine kabuslar yaşatacağı sinyalini veriyor. Nitekim kullandığı güzel Paranoya ile Humanoid’i adeta eriterek sözlerimi doğruluyor. Bwipo’yu da kurtarıp 3. Skorunu alan Broxah’ı durdurmak artık çok zor. Lakin Spylce zoru başararak Broxah’ı katlediyor skor Humanoid’de. Botta Garen-Yuumi ikilisi  skor alınca Dağ Ejder’ini de katleden FNC 2. Maçta büyük bir avantaj elde ediyor. Fnatic oyun boyu bu avantajı sürdürüp bir de üstüne Baron’u alınca SPY için mağlubiyet kaçınılmaz oluyor. Seride durum 2-0.

3. Maç

Tıpkı birinci maçta olduğu gibi oyun alt koridor etrafında dönüyor lakin bu sefer bu çete savaşlarının kazananı Fnatic oluyor. Hylissang ve Bwipo’nun yakalanmasıyla FNC biraz çuvallasa da oyundan düşmüyor. Aldığı objektifler, Rekkles’ın öne geçmesi ve Bwipo’nun güzel oyunları sayesinde ipleri iyice eline alan Fnatic skor ve objektiflerin üstüne Baron’u da ekleyince galibiyet kapısını iyice aralıyor. Birkaç takım savaşından sonra oyunu kapatan Fnatic maç ile birlikte serinin de galibi olarak Worlds’de direk gruplardan başlamaya hak kazanıyor. Spylce ise temsilcimiz Royal Youth’un da bulunduğu Play-in aşamasından başlayacak.

 

Worlds 2019'a katılacak olan LEC takımları:

G2 Esports (Gruplardan başlayacak.)

Fnatic (Gruplardan başlayacak.)

Spylce (Play-in aşamasından başlayacak.)