Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Tolerant ile GS Espor arasında maaş krizi

Tolerant ile GS Espor arasında maaş krizi

Geçtiğimiz kış mevsimi Galatasaray Esports’ta görev almış, Royal Youth'un destek oyuncusu Barış “Tolerant” Çepnioğlu’dan, Galatasaray’ın oyuncularına ödeme yapmadığıyla ilgili açıklama geldi. Tolerant’ın Twitter üzerinden attığı mesaj şu şekilde:

Merhaba arkadaşlar, bunu tweetlediğimde mutlu değilim, çünkü o zamanlar beni Galatasaray'da destekleyen taraftarları beğenip takdir ediyorum, ama malesef şu an halka açık olmaktan başka çarem yok. 4 ay önce Galatasaray Esports tarafından ödenme yapılması gerekiyordu,fakat kulüp ödeme tarihini her seferinde erteledi. Başlangıçta klube 2-3 hafta ödeme gecikmesinin yaşanmasının bi sıkıntı olmayacagını söyledim ve bu 2-3 haftadan sonra Galatasaray Esports menajer Kerem Şerbetçi ile iletişim kurmaya çalıştım, çoğu zaman mesajlarım ya görmezden gelindi ya da küçümseyerek cevaplandı. Sık sık ödemenin mümkün olan en kısa sürede gerçekleşeceğine söz verildi, ancak bunlar malesef dogruluk payı bulundurmuyordu. Bu tweetin Galatasaray Esports'a zarar verme niyetim olmadığını açıkça belirtmek isterim.Sadece malesef bu olayın böyle bir duruma geldiğini göstermek istiyorum.”

Galatasaray’da aynı mevsim forma giyen Hioss, Godbro ve Taikki de benzer sorunlar yaşadıklarını Twitter üzerinden dile getirmişti.