Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Times Meydanı billboardlarında Faker

Times Meydanı billboardlarında Faker

SK Telecom T1’in yıldız oyuncusu Lee “Faker” Sang-hyeok, dün doğum gününü kutladı ve muhtemelen hayatının en ilginç ve gösterişli hediyesini aldı. Fanları, New York, Times Square billboardlarını kiralayarak Faker’ın doğum gününü kutladı.

Mid Season Invitational’da grup aşamalarında mücadele edecek olan SK Telecom T1’in orta koridorunun hâkimi Faker doğum gününü kutladı. New York’ta bulunan fanlarından aldığı hediye hem oldukça özel hem de gösterişliydi. Fanları, Times Meydanı’nda yer alan billboardları kiralamış ve Faker’in kariyerinden çeşitli fotoğrafları, doğum günü dilekleri ve doğum tarihiyle süsletmişti.  Tabi, Faker’ın ülkesinde yaş standartları daha dünya geneline göre daha farklı olduğu için yaşı da farklı görünüyordu. 7 Mayıs 1996 doğumlu olan profesyonel oyuncu, dünya standartlarına göre 23 yaşındayken kendi ülkesi Kore’de 24 sayılıyor. Çünkü doğdukları andan itibaren 1 yaşında olarak görülüyorlar. Bize göre ilk doğum günü olan günde onlar 2. yaşlarını kutluyor. Bu sebeple billboardlarda da ona göre bilgi girilmiş.

Böyle bir fan hamlesi, ilk kez görülen bir şey değil. 2017 yılında, Seoul metro istasyonunda doğum günü kutlama jestlerine şahit olmuştuk. Overwatch oyuncularından Kim “zunba” Joon Hyuk’un posterleri metro istasyonunun duvarlarına yapıştırılmış ve hayranlar tarafından doğum günü dilekleri sunulmuştu.

Doğum gününün ardından MSI macerasına devam eden Faker, 10 Mayıs Cuma gibi başlayacak olan grup aşamasında mücadele edecek. İlk maçları ise Avrupa’nın başarılı takımlarından G2 karşısında olacak.