Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri The Simpsons’da espor temalı bir bölüme yer verildi

The Simpsons’da espor temalı bir bölüme yer verildi

30.yılında olan Amerikan Kült dizisi The Simpsons, Pazar günü yayınladığı “E My Sports” adlı bölümde espor temasını işledi. İzleyicilerinin karşısına bu sefer bir espor bölümü ile çıkan The Simpsons, Riot Games ile bu bölüm için özel olarak çalıştı. The Simpson yapımcıları bölümü aşağıdaki tweet ile duyurdu:

League of Legends’ın yayıncısı Riot Games, The Simpsons’ın bu bölümünde espor dünyasının ve elemanlarının doğru bir şekilde tanıtılması adına dizinin yapımcıları ile özel olarak çalıştı. The Simpsons’ın bu bölümü esporu konu alan ilk dizi olmasa da Riot’un buradaki rehberliği, bu bölümü özel kılan en önemli etkenlerden biri oldu.

Riot Games Eş Başkanları Whalen Rozelle, Jarred Kennedy ve League of Legends Kuzey Amerika Ligi’nde yorumculuk yapan David “Phreak” Turley gibi isimlerin süpervizörlük ettiği bölüm için “Conflict of Enemies” adıyla konsept bir oyun bile tasarlandı. Tarz olarak 

DOTA ve LoL’ü andıran bu oyunda  LoL’deki Summoner’s Rift haritasına benzer bir harita yer alıyor.

Dizinin haylaz karakteri Bart Simpson, Conflict of Enemies’e kendini kaptırıyor ve gece gündüz bu oyunu oynamaya başlıyor. Bart’ın babası Homer da Bart’ın takımına koçluk yapmaktan bir hayli keyif alıyor.

League of Legends resmi Twitter hesabından da bölüm şu tweet ile duyuruldu:

via:esportsobserver