Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Team Liquid’in Apex Legends oyuncusunun corona testi pozitif çıktı

Team Liquid’in Apex Legends oyuncusunun corona testi pozitif çıktı

Dünyaca ünlü oyuncuların, en büyük kulüplerde top koşturan futbolcuların, yıldız statüsündeki basketbolculardan sonra corona virüs, maalesef esporcuların da kapını çaldı. Team Liquid’in profesyonel Apex Legends oyuncusu Casper, COVID-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Salgın nedeniyle neredeyse bütün espor organizasyonları ya ertelendi ya da iptal oldu. Fakat alınan bu önlemlerin yanı sıra, herkesin bireysel olarak da tedbirli olması gerekiyor. Resmi Twitter hesabından açıklama yapan oyuncu şunları söyledi:

“COVID testim pozitif çıktı. Hemşireler bu konuda çok endişeli değil, benim yaşımdaki biri için bunun soğuk algınlığı gibi geçeceğini söylediler. Daha iyi hissetmem için 8-12 gün geçmesi gerekecekmiş. 2 hafta boyunca odamda oturacağım, destek için herkese teşekkürler.”

Casper, söylentilere göre ikinci Apex Legends Global Online Turnuvası’na katılırken artan semptomları fark etmiş ve takımdan izin istemiş. Fakat takım, bu değişikliğe izin vermemiş ve oyuncu turnuvaya bu şekilde katılmış. Casper, takımını bir kişi eksik gibi oynattığını hissettiğini ve çok fazla ateşi olduğunu belirtmiş. Team Liquid, bu turnuvayı 7. sırada tamamlamıştı.

Profesyonel birçok Apex Legends oyuncuları bu haberden sonra Casper’a iyi dileklerini ve bir an önce iyileşmesi için temennide bulundu.