Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Team Liquid, corona virüsüne karşı bir bağış maratonu başlattı

Team Liquid, corona virüsüne karşı bir bağış maratonu başlattı

Corona virüsü salgınından etkilenen insanların sayısı çok fazla. Dünyanın genelinin etkilendiği bu salgının etkisini en aza indirebilmek için, çeşitli topluluklar ve gruplar yardım organizasyonları düzenliyor. Kuzey Amerika merkezli Team Liquid de bu listeye adını yazdırdı

Kuzey Amerika temsilcisi, “Quarathon” adını verdiği 1 hafta sürecek bir yayın maratonu başlattığını duyurdu. Bu maratonda, izleyiciler tarafından yapılan bütün bağışlar Direct Relief kurumuna aktarılacak. Aktarılan miktar, salgından etkilenen insanlar için kullanılacak.

23 Mart gecesi başlayan bu maraton, 29 Mart’a kadar devam edecek. Maratonun ilk yayını da Team Liquid’in CS:GO oyuncusu Stewie2K yaptı. EG oyuncusu Tarik’i de yanına alan oyuncu, ilk yayın genelinde $1,000’ı aşan bir bağış topladı. Kişisel hedefinin $4,000 olduğunu belirten Stewie, attığı bir tweet ile iyi bir başlangıç yaptıklarını belirtti ve herkese teşekkür etti.

Team Liquid’in yaptığı bu çağrıya, çeşitli yayıncılar da katıldı. Maraton başladığından beri farklı yayıncılar Direct Relief için bağış topluyor. Şu anda toplanan miktir $5,000’ı aşmış durumda.

Herkesin son zamanlardan geçtiği bu dönemlerde, geniş topluluklara hitap eden espor takımlarının da böyle organizasyonlar düzenlemesi çok önemli. Biz de Flank Esports olarak, sosyal medya hesaplarımızdan #StayHomeLets Play diyerek insanları evde kalmaya ve oyun oynamaya davet ediyoruz.