Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri TCL’de scrim şoku

TCL’de scrim şoku

Bilindik üzere TCL ekipleri, anlaştıkları Avrupalı takımlar ile scrime girebiliyor. Scrim; iki takımın anlaşma sonrası birbiri ile oynamasıdır. exceL’in top lanei Send0o dün Twitter’da paylaştığı tweetler sonrası ülkemizde gündem oldu. Tweetlerinde Türk bir TCL oyuncusunun oyun lobisinde “Merhaba arkadaşlar, oynamak istemediğim scrime takım zoruyla katılmaktayım. Scrimi iptal etmediğiniz takdirde sizi bilerek besleyeceğim. İyi günler.” sözlerine yer verdiğini dile getirdi. Bu durum üzerine scrimi iptal eden exceL takımı bu davranışı şimdiye kadar rastladıkları en büyük profesyonellik dışı davranış olarak nitelendirdiler.

Bu durumun kamuoyuna yansıması sonrasında akıllara Elwind gelse de Send0o’nun açıklamalarından sonra TCL cephesinden ilk tepki Elwind’den geldi. Yapılan bu trollemeyi kınadığını söyleyen oyuncu hedef olarak panky’i işaret etse de panky durum hakkında bir açıklama yapmadı.

Öte yandan bunu yapanın Armut olduğu iddiaları ise daha kuvvetli. HWA’nın supportu Revanche konu ile ilgili “Scrim’de koşup ölmüş bir üst koridor oyuncusu ee ? siz sadece koşup ölme kısmını biliyorsunuz olan biteni değil bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın lütfen.” açıklamasında bulunmuştu.