Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Taktik Savaşları mobile geliyor

Taktik Savaşları mobile geliyor

Yayınlandığı günden bu yana büyük bir ilgiyle karşılaşan League of Legends'ın oyun modu Taktik Savaşları, mobil cihazlara geliyor. 

Riot Games'in 10. yıl kutlamalarındaki önemli açıklamalarından birisi de Taktik Savaşları ile ilgiliydi. League of Legends'ın dünya çapındaki popülerliğini ciddi bir şekilde arttıran Taktik Savaşları, oyuncuları bir süredir ısrarla oyunun mobil versiyonunun çıkmasını talep ediyordu. Adeta bağımlılık yapan ve oyunun MOBA kısmından yorulanlara yeni bir nefes olan Taktik Savaşları'nın mobil platforma geleceği dün gece resmi bir şekilde duyurulmuş oldu. 

Oyunun Aralık ayından itibaren beta versiyonunun yayınlanması bekleniyor. 2020 yılında ise Riot Games'in diğer planları gibi Taktik Savaşları'nın da tüm mobil platformlarda oynanabilir hale getirilmesi amaçlanıyor. Bu duyurudaki en kritik nokta ise oyunun çapraz platform özelliğine sahip olması. Yani PC versiyonda kullandığımız kullanıcı bilgilerimizle mobil oyunu oynama fırsatı bulabileceğiz.

Öte yandan Taktik Savaşları'nın yeni seti ise 5 Kasım tarihinde League of Legends istemcisine gelecek. Tüm bu yeni duyuru sonrası zaten popüler olan oyunun daha da ilgi çekeceğini söylemek mümkün.