Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri T1, LCK 2020 Bahar Mevsimi Finali’ne yükseldi!

T1, LCK 2020 Bahar Mevsimi Finali’ne yükseldi!

Yarı finalde DragonX'i 3-1 ile geçen T1, LCK 2020 Bahar Mevsimi Finali'nde Gen.G'nin rakibi oldu.

1. Maç

Deft alt koridorda Viktor oynadı. Mücadele klasik bir LCK maçında oldupu gibi sakin başladı. Üst koridorda Doran'ın büyük hatasını iyi değerlendiren Canna bire birde ilk kanı almayı başardı. Alamet savaşında 3 skor alan T1 erken oyundan ufak da olsa bir üstünlükle ayrıldı. Faker'ın ellerindeki Akali orta oyundaki savaşlarda etkili oldu. DragonX doğru savaşları bularak maçta eşitliği sağladı, Baron'a girdi ancak pozisyona yetişen T1 Faker'ın muazzam oyunuyla hem skorları hem de güçlendirmeyi aldı. Üstüne bir de inhibitör kulesi aldı. Bu dakikadan sonra hata yapmayan T1 seride 1-0 öne geçti. 

2. Maç

İki takım da ilginç seçimler yaptı. DragonX tarafında orta koridorda Kalista, alt koridorda ise Ziggs ve Jarvan seçimlerini gördük. T1 ise alt koridorda Senna ve Sett'le oynadı. Pyosik üst koridora baskın yaptı ancak Canna pozisyonu çok iyi oynadı ve ilk kanı Doran'dan aldı. Chovy orta koridorda Faker'ı bire birde katletti. Canna ayrık ittirerek takımına fayda sağladı ve Doran'a karşı büyük bir üstünlük kurdu. İlk maçta olduğu gibi DragonX'in Baron sevdasını cezalandıran T1 hem katliam yaptı, hem güçlendirmeyi aldı hem de inhibitör aldı. Ekip bu dakikadan sonra yine hata yapmadı ve seride durum 2-0'a geldi. 

3. Maç

T1 tarafında Canna üst koridor Lucian, Effort ise destek Maokai tercihlerinde bulundu. Deft yine Ziggs oynadı. Pyosik üst koridora yaptığı baskınla ilk kanı Doran'a kazandırdı. DragonX erken oyunda yaptığı oyunlarla altında 4000'e yakın üstünlük yakaladı ve rüzgarı arkasına aldı. Alev Ejderleri'ni de alan ekip takım savaşlarını kazandı. Harita kontrolü tamamen DRX'in eline geçi. Baron'un da düşürülmesinin ardından maç 35 dakikada son buldu ve DragonX serideki ilk galibiyetini aldı.

4. Maç

T1 ormanda Pyosik'i yakaladı ve ilk kanı aldı. Pozisyonda Chovy de düştü ve T1 erken oyunda öne geçti. Koridor aşamasını rahat geçiren T1 objektifleri topladı ve rakip kuleleri düşürdü. DragonX tarafı rakibine karşılık veremedi. Chovy ve Deft 'in çaresiz denemeleri takımını öne geçirmeye yetmedi. Farkı iyice açan T1, maçı 29 dakikada kazandı ve seriyi bitirdi. Bu sonuçla birlikte finalde Gen.G'nin rakibi oldu.

Photo Credt: T1