Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri SKT Faker: Bo5 serilerinde yenilmeyiz!

SKT Faker: Bo5 serilerinde yenilmeyiz!

MSI 2019 grup aşamasının 4.gününde SKT T1 Flash Wolves’u ve Phong Vu Buffalo’yu yenerek 2019 MSI Knockout sahnesi için biletini güvenceye aldı. SKT, grup aşamasında kalan maçlarını Team Liquid ve Invictus Gaming ile bu ayın 14’ünde oynayacak. Çok uzatmadan Faker’ın Korizon.net ve Laodong.vn sitelerine verdiği röportajı gelin birlikte okuyalım.

Bugünkü zaferler hakkında neler düşünüyorsun?
Artık Knockout için yerimizi garantiledik. Rahatladım. Ancak, gösterdiğimiz performanstan hala memnun değilim. Yani, yarın iki oyunu da kazanmak önemli olacak.

SKT farklı seçimler ve kompozisyonları deniyormuş gibi gözüküyor.
Seçim ve yasaklamalarımız erken veya geç oyun için gerekli şekilde odaklanmamıştı. Bugün, takımımız iki farklı oynanış ve kompozisyon şekilleri gösterdi. Farklı durumlar için ideal olan kompozisyonlar oynamaya ve araştırmaya devam edeceğiz.

SKT’de seçim ve yasaklama ekranı sırasında kimin daha fazla etkisi var? Koçun mu yoksa oyuncuların mı?
Oyuncuların daha fazla etkisi var. Ayrıca takımdaki her oyuncu, koç da dahil olmak üzere seçimler sırasında fikirler verir.

Yakında MSI 2019 elemelerinde yer alacaksınız. Bu elemeler Bo5 formatında oynanacak. Bunun hakkında ne düşünüyorsun?
Bo5 formatında kolay kolay kaybetmeyiz. SKT’deki tüm oyuncular muhteşem bireysel yeteneklere sahip ve bu yüzden inanıyorum ki Bo5 formatında yenilmemiz olası değil.

Diğer oyuncular SKT’nin elemeler boyunca muhteşem bir rakip olacağını düşündü. SKT’nin geri bildirimlerinde de çok hızlı olduğunu ve çok fazla farklı stratejiye sahip olduğunu söyledi. Sence bu doğru mu? 

Evet, doğru. Takımımız yüksek Bo5 kazanma oranına sahip ve biz geri bildirim vermekte gerçekten hızlıyız. Eğilimimiz, turnuva boyunca geri bildirimler sonucunda bize ulaşan bireysel hatalarımızı kademeli olarak azaltmaktır.

G2 Esports hızlıca MSI 2019 için mücadele eden takımların en iyileri arasına yükseldi. Çok geniş ve farklı seçimler ile oynuyorlar ve çok agresif oyun yapısına sahipler. G2 hakkındaki fikirlerin neler?

G2’nin şuanda olduğu konuma ulaşmasının sebebinin onlara iki defa yenilmiş olmamız olduğuna inanıyorum. Bize karşı olan galibiyetlerini sayınca bile G2’nin MSI performansının önceki performanslarına göre çok iyi olduğunu düşünmüyorum. Grup aşamasının şu ana kadar olan kısmında çok iyi oynadıkları doğru, ama biz oyunlarımızı düzeltirsek onları tamamen yenebileceğimize inanıyorum.

SKT’nin G2’yi yenmesi için düzeltmesi gereken şey nedir?
Bireysel performans en önemlisi. Buna ek olarak, G2 çok agresif bir oyun yapısına sahip ve seçim yasaklama ekranında oldukça iyiler. G2 ile elemelerde tekrar karşılaştığımızda daha iyi performans ortaya koyacağımıza inanıyorum çünkü onların oyun tarzına alıştık.

MSI 2019 grup aşamasında iki maçınız daha var. Kaptan olarak, takım arkadaşlarına söylemek istediğin bir şey var mı?

Takımımızın morali 1. günde olduğu gibi yüksek değil. Kendimize güvenerek oynadığımız sürece IG ve G2’yi yenebiliriz. IG henüz hiçbir maçını kaybetmedi. Onların hızını kesmek önemli bir iş olacak. İşte bu yüzden herkesin en iyisini göstermesini istiyorum.