Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Skadoodle, T1 VALORANT kadrosuna katıldı

Skadoodle, T1 VALORANT kadrosuna katıldı

VALORANT profesyonel sahnesinin tohumları, kapalı betanın ilk zamanından itibaren atılmaya başlanmıştı. T1 de kadrosunun kurmaya başlayan ilk takımlardan biriydi. Takımın sosyal medyalarından bugün yapılan açıklamada, kadronun beşinci üyesi olarak Tyler “Skadoodle” Latham ile anlaşıldığı duyuruldu.

Riot Games gibi bir şirketin FPS oyunu çıkartması, tabii ki esporu yakından ilgilendiriyor. Takımlar, açılan bu yeni arenada mücadele edebilmek için çok erken dönemlerde kadrolarını oluşturmaya başlamışlardı. T1, mart ayında VALORANT takımının ilk üyesi olarak eski CS:GO pro’su Brax ile anlaşmıştı. Daha sonra Brax’ın yanına yine onun eski akım arkadaşı AZK’yi de kadroya katmıştı.

Uzun süre iki kişi kalan takım, eski profesyonel CS:GO oyuncuları crashies ve food’u da bünyesine katarak kadroyu tamamlamaya çok yaklaşmıştı. Takımın son üyesi ise yine eski CS:GO oyuncusu Skadoodle oldu. Bu beşliye koçluk yapacak kişi ise çeşitli oyunlarda tecrübesi bulunan fRoD olacak. T1, yeni kadrosuyla ilk karşılaşmasını Twitch Rivals turnuvasında oynayacak.

T1, Kuzey Amerika kadrosunu tamamlamasına rağmen Güney Kore VALORANT takımı için de çalışmalara başladı. Kulübün resmi Twitter hesabından yapılan bir duyuruda 2-16 Haziran tarihleri arasında oyuncu denemeleri yapılacağı açıklandı. Denemelere katılabilmek için en azından Ölümsüzlük 2 kümesi oyuncusu olmanız gerekiyor.