Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Sentinels, Flashpoint Pop Flash turnuvasında zafere ulaştı

Sentinels, Flashpoint Pop Flash turnuvasında zafere ulaştı

Los Angeles merkezli Sentinels, dördüncü VALORANT kupasını evine götürdü. 26-30 Ağustos tarihleri arasında çevrim içi olarak düzenlenen Flashpoint’in Pop Flash turnuvası, bu gece oynanan final ile sonlandı.

$50,000 ödül havuzuna sahip turnuvaya şampiyon,  B grubunda, Team Envy, Immortals ve T1’ın yanında başladı. Grup maçlarında maç kaybetmeyip birinci sıradan playofflar’a katılan Sentinels’in 1. raunttaki rakibi ise ilk resmi turnuvasına katılan Dignitas oldu.

Grup aşamasında her ne kadar iyi performans göstermiş olsa da Dignitas, rakibine diş geçiremedi ve turnuvaya veda etti. Upper Bracket Finali’nde ise Cloud9 ve Sentinels karşı karşıya geldi ve Sentinels seriyi 2-1 kazanarak finalde Envy ile mücadele etmeye hak kazandı.

BO5 üzerinden oynanan final serisinde Haven, Bind ve Split haritaları oynandı. Birbirine benzer maçların oynandığı finale ise eski Overwatch MVP’si, sinatraa damga vurdu. Oynadığı oyunla VALORANT’ta da oldukça iddialı olduğu gösteren Amerikalı oyuncu, takımının kupa yolundaki en büyük kozu oldu.

Haven’ı 13-9, Bind haritasını 13-7, Split’i ise 13-8 kazanan Sentinels, hanesine bir kupa daha yazdırarak dördüncü kupasına ulaştı ve turnuvadan $25,000 kazandı. Finalin en değerli oyuncusu ise sinatraa seçildi.