Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Secretlab Dele Alli ile ortaklığını duyurdu!

Secretlab Dele Alli ile ortaklığını duyurdu!

Oyun koltuğu üreticisi Secretlab, İngiltere ve Tottenham Hotspur’un yıldız oyuncusu Dele Alli ile bir ortaklık kurduğunu açıkladı. 

Dele Alli: “Oyun oynarken kullandığım ekipman konusunda çok titizim, rahat olmalıyım. Bu yüzden Secretlab ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyorum. Secretlab’in oyun koltukları harika bir kaliteye sahip ve istediğim gibi ayarlama yapabiliyorum. Bu da oyunda en iyi performansımı sergileyebilmemi sağlıyor.”

Dele Alli, profesyonel futbol kariyerinin yanında video oyun oynayan ve yayın açan öncü atletler arasında yer alıyor. Genellikle Tottenham Hotspur’dan takım arkadaşları Harry Kane ve Kieran Trippier ile yayınlar açan oyuncu, geçtiğimiz Nisan ayında Fortnite oynarken 40.000'in üzerinde anlık izleyiciyi sayısına ulaştı. Süperstar daha önce Tyler “Ninja” Blevins ile beraber yayın açtı ve kısa bir süre önce de HyperX ile ortaklık kurdu. Tüm bu gelişmelerin de gösterdiği üzere espor, gaming ve geleneksel sporlar arasındaki etkileşim artarak devam ediyor.

Secretlab'ın kurucusu ve CEO'su Ian Alexander Ang, şunları söyledi: “Fiziksel sporların ve video oyunların doğası aslında benzer, çünkü her ikisi de rekabet ve kendini geliştirme arzusu içeriyor. Gamer’ların yalnızca inek çocuklardan oluştuğu algısı artık geçerliliğini kaydediyor. Birçok profesyonel sporcunun oyun oynamaya başlaması bu algıyı yıkan en önemli faktörlerden biri. Toplumu bu konuda bilinçlendirme hareketinin bir parçası olmak istiyoruz ve Dele gibi seçkin bir sporcuyla ortaklık yapmamız bu konudaki vizyonumuzu gösteren bir aksiyon.”

Bu, Secretlab’ın bu yılki ilk büyük ortaklığı değil. Secretlab, Riot Games ile League of Legends etkinlikleri için uzun vadeli global bir ortaklığa imza attı. Secretlab’ın ürünleri, “Mid-Season Invitational” ve “League of Legends Dünya Şampiyonası” gibi etkinliklerde kullanılacak.

Esports Insider konuyla ilgili: Espor ve sporun bu ve benzeri ortaklıklarla birbirini beslemesi çok güzel bir şey. Secretlabs oyun sevgisini paylaşmayı seven Dele Alli ile büyük bir ortaklığa imza attı. Geleneksel spor yıldızlarının oyun ürünlerini desteklemesi, yıllar önce hayal edebileceğimiz bir şey değildi. Alli, mevcut HyperX ortaklığına Secretlabs’i ekleyerek futbol dünyasında yol göstermeye devam ediyor.

Dele Alli, 2018 FIFA Dünya Kupası'nda İsveç’e karşı attığı golden sonra “Floss” dansı yaparak Fortnite’a olan aşkını göstermişti.

via:esportsinsider