Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Şampiyonluk Ligi’nde 2018 Yaz Mevsimi sezonunun en iyileri belli oldu!

Şampiyonluk Ligi’nde 2018 Yaz Mevsimi sezonunun en iyileri belli oldu!

Bu hafta oynana 9. Haftanın ardından lig aşaması tamamlanan Şampiyonluk Ligi’nde takımların, sunucuların, analistlerin ve en önemlisi taraftarların oylarıyla 2018 Yaz Mevsimi sezonunun en iyileri belli oldu.

Lolespor’un web sitesinde gerçekleşen oylama sonunda en iyiler şu şekilde sonuçlandı:

MEVSİMİN ÇAYLAĞI: Humanoid (Dark Passage – Orta Koridor).
Dark Passage’ın kronik sorunu orta koridor problemini ortadan kaldıran Humanoid, çok iyi çıkış yakaladı. Lige olumsuz bir performansla başlayan Dark Passage’ın toparlanmasında ve yeni bir çıkış yakalamasında katkısı büyük.

EN ÇOK GELİŞEN OYUNCU: Abbedagge (Royal Bandits – Orta Koridor).
Ligi 1. Sırada tamamlayan Royal Bandits’in güçlü oyuncusu Abbedagge, özellikle Galatasaray Esports’taki performansıyla kötü bir imaj oluşturmuştu. Daha sonraki takımlarda da olumlu bir imaj yenileyemeyen Abbedagge, Royal Bandits’te bu imajı yerle bir etti ve ligin sezon boyunca en çok gelişen oyuncusu olmayı başardı.

TARAFTAR ÖZEL ÖDÜLÜ: Freeze (Royal Bandits – ADC).
Royal Bandits’in zirveye oturmasında büyük pay sahibi olan nişancı Freeze’in, kariyerine bir süre ara vermesinin ardından böyle bir performansla geri dönmesi hiç beklenmiyordu. Bu yüzden 40 oyuncu arasında yapılan oylamada birinci sıraya yerleşti ve taraftar özel ödülünü aldı.

ÜST KORİDOR: Broken Blade (Royal Bandits).
Oyların %81 gibi büyük bir kısmını alan Broken Blade, taraftarların gözünde açık ara en iyi üst koridor olmayı başardı. Kendine olan güveni ve güçlü performansıyla bu sezon adından en çok söz ettiren oyuncu oldu.

ORMAN: Kirei (Dark Passage).
Lige son derece kötü bir performansla başlayan Dark Passage’ın yeniden çıkış yapmasını sağlayan ve belki de ligden düşmesini engelleyenlerden biri de Kirei oldu. Önceki Dark Passage geçmişine göre oldukça farklı bir performans gösteren Kirei, %56 oyla bu ödülü kazandı.

ORTA KORİDOR: GBM (Bahçeşehir SuperMassive).
Geçen sezonun şampiyonu ve rekor sahibi Bahçeşehir SuperMassive’in kadrosu aynı kalmasına rağmen bu sezon geçen sezona benzemedi. Üst üste gelen mağlubiyetler kafalarda “acaba?” sorusu oluştursa da GBM’in istikrarlı performansı ona bu ödülü getirdi.

ALT KORİDOR: Zeitnot (Bahçeşehir SuperMassive).
Birçok kişi tarafından ligin en iyi nişancısı olarak görülen (bu yüzden ZeitGOD olarak tanımlanan) Zeitnot, alt koridorda rakiplerine resmen cehennemi yaşattı. Bu yüzden hâlâ ligin en iyi nişancısı olarak görülen Zeitnot %62 oyla ödülü kazandı.

DESTEK: Dumbledoge (Royal Bandits).
Sezon geçtikçe performansını katlayarak geliştiren, ligin en “cool” oyuncularından Dumbledoge üstün performansıyla 6. defa en iyi destek oyuncusu seçildi ve “mekanın sahibi benim” dedi.

KOÇ: HATCHY (Dark Passage).
Ligin başlangıcında dibe vuran Dark Passage’ı geldiği haftadan itibaren ayağa kaldırmayı başaran Hatchy, takımını sırtlayarak yeniden bir çıkış yapmasını sağladı ve ligi 5. sırada tamamlamayı başardı.

Bu hafta sona eren 2018 Yaz Mevsimi’nin lig aşamasında ödüller böyle dağıtılırken biz de Flank Esports olarak bütün oyuncuları ve takımları tebrik ediyoruz. 2018 Yaz Mevsimi finallerindeki performanslarını Flank Esports’tan izlemeyi kaçırmayın!