Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Şampiyonluk Ligi 3. Hafta 1. Gün karşılaşmaları tamamlandı.

Şampiyonluk Ligi 3. Hafta 1. Gün karşılaşmaları tamamlandı.

Günün ilk maçı Royal Bandits Esports ile BAU SuperMassive eSports arasındaydı. RBE’nin İlk Kan skorunu almış olmasına rağmen SUP erken oyunda rakibine oyunun kabul ettirmeye başladı. 25. dakikadaki ninja Baron ile oyunun iplerini alan SUP bir sonraki takım savaşında Ezreal ve Zoe etkisi ile başlattıkları kuşatmayı J4 ve Gnar ultileri ile kombolayarak 4 skor ile maçı bitirdi ve haftaya galibiyet ile başladı.

Günün ikinci karşılaşmasında ise Team Galakticos HWA Gaming’i ağırladı. Viking’in ellerinde Zac’i gördüğümüz karşılaşmada erken Trix’in erken oyundaki baskınları ve Jax’e yönelik oynaması HWA’yı kar topu olmaya itti. Viking’in Zac ile düşük bir performans sergilemesi ise dikkatlerden kaçmadı. HWA’nın üst üste Backlund’ın üzerine kapanması ise oyunun hakimiyetini HWA’ya geçirdi. GAL karşısında rahatça galibiyete ulaşan HWA’da Trix ve Revanche’ın performansları beğeni topladı ve sarı siyahlılar ligdeki ikinci galibiyetini aldılar.

Üçünü karşılaşmada ise son şampiyon yeniden küllerinden doğmak isteyen Team Aurora’yı karşıladı. Daha ilk dakikadan alınan İlk Kan skoru alt koridoru rakibinin üzerine yıkan FB’nin bu avantajı Thaldrin’e üst koridorda zor anlar yaşattı ve AUR Panky’nin üzerine oynamaya başladı. Orta oyundaki savaşların ardı arkası kesilmezken FB’nin Baron buffı ile rakibine farklı taktik oynatmaya başlaması sonrası rakibi FB’nin ittirmesine yanıt veremedi ve FB çıkan son savaşı kazanarak haftayı galibiyet ile açan bir diğer takım oldu.

Günün son karşılaşması Dark Passage.Dominos ile YouthCrew arasındaydı. Maçın 12. dakikasına kadar durgun geçen oyunda DP’nin alt koridorunun agresif oyunu YC’ye 2 skor olarak yansıdı ve YC aradığı morali buldu. Orta oyunda yapılan rotasyonlar iki takımı da öne geçirmeye yetmedi. 20. dakikada Baron çağırısına karşılık veren YC 3 kayıp vererek Baron’u rakiplerine kaptırdı. MAçın geri kalan dakikalarında Ruvelius’un etrafında oynayan DP’ye yanıt vermekte zorlanan YC 36. dakikada maçtan mağlubiyet ile ayrıldı.

3. hafta 2. gün maçları ise şöyle:

HWA vs RBE
YC vs. GAL
DP vs. AUR
FB vs. SUP