Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Royal Youth’un Hikayesi

Royal Youth’un Hikayesi

2017 Kış Mevsimi başında üç orta okul arkadaşı Ruşen Ekşi, Can Gürsu ve Çaka Bademli tarafından kurulan Royal Youth'un hikayesine gelin hep beraber bakalım.

Yükselme Ligi 0-10 bitti!
Yükselme Ligi Kış Mevsimi’nde oynamak amacıyla Açık Elemeler’e katılan ekip, ilk üç haftada yeterli puanı toplamasına rağmen son haftada seçim/yasaklama ekranında yaptığı kural ihali nedeniyle 100 puanlık bir ceza aldı ve Yükselme Ligi slotunu Atlas’a kaptırdı.

Yükselme Ligi Yaz Mevsimi Açık Elemeleri’nde yeniden ilk üçe girerek profesyonel arenaya dahil olmaya hak kazandı.
Yaz Mevsimi için K1ra (Closer), React gibi tanınan isimleri getiren ama kötü bir mevsim geçiren Royal Bandits 0-10 ile akıllarda acaba LoL sahnesinden çekilirler mi diye bir düşünce varken onlar efsane olmak istediklerini belirttiler. 

 

Efsane olmak istediğini söyleyen RB, namağlup olarak sezonu kapadı! 

Royal Bandits espor direktörü olarak Berk “Uberq” Uyguner ve LoL takım menajeri Mert "Xihultas" Tanrıverdi ile anlaşma sağladı. Bu ikili koç olarak Blumigan ve oyuncu olarak Broken Blade, Closer, Abbedagge, Holyphoenix ve Corpse ile yükselme ligi elemeleri için olağanüstü kuvvetli bir kadro kurmuş ilk turnuvada namağlup 100 puanı kapan Royal Bandits sonrasında kimsenin beklemediği büyük bir haberi duyurdu. Oyun Hizmetleri slotunu alarak Şampiyonluk Ligine adımını atma kararı aldı. Closer, Corpse'un bireysel kapasiteleri ve Abbedagge'nin Galatasaray performansı sonrası kafalarda çok soru işaretleri vardı.

 

İlk Şampiyonluk Ligi deneyimlerinde finale yükseldiler!

Royal Bandits LoL Espor'a damga vuracak adımlar atmaya devam etti. Ligin en tecrübeli desteklerinden Dumbledoge ve genç koreli yıldızlar Cepted ve Malrang ile sözleşme imzalayarak hedeflerin büyük olduğunu açıkladı.
2018 Kış Mevsimi sonunda finale kadar gelmeyi başaran Royal Bandits'in SuperMassive ile ilk düellosunda kazanan taraf tecrübeli oyuncuları ile SuperMassive oldu. 
2018 Yaz mevsiminde Malrang, Cepted ve Holyphoenix ile yollarını ayıran Royal Bandits yedek oyuncuları Closer ve eski oyuncuları Abbedagge'yi kadroya kattı. Asıl bombayı ise oyuna ara veren yıldız oyuncu Freeze'i getiren takım koç olarak da Enatron ile anlaşarak bu mevsim o mevsim parolası ile vadiye indi. Muhteşem bir mevsim geçiren Royal Bandits'in karşısına yine finalde eski dostu SuperMassive geldi. Closer ve Dumbledoge'un hasta olarak çıktığı TBF'de kazanan taraf SuperMassive olarak Royal Bandits ile oynadığı iki finalde de kazanan taraf olmayı başardı. 
2019 yılına geçerken Youth Holding Crew Esports'dan sonra bu sefer de Royal Bandits ile güçlerini birleştirdi. Takımın ismi Royal Youth'a dönüştü.
Royal Youth hikayesi bu şekilde başlamış oldu.

Yeni bir başlangıç; Royal Youth
2019
Kış mevsiminde yeni ismi ile vadiye inecek olan Royal Youth’da Freeze ve Abbedagge EU LCS'e yeni adı ile LEC'e transfer olurken takıma SuperMassive'in orta koridor oyuncusu GBM ve Koreli yıldız Pilot geldi.
Takımın süperstarı BrokenBlade ise muhteşem bir başarıya imza atarak TSM'e giderken yerine BrokenBlade'in velihattı olarak görülen Armut getirildi.
Mevsime iyi başlayan Royal Youth yarı finallere kadar sıkıntısız geldi. Ancak yarı finallerde rakibi yine baş belası SuperMassive'di ve özellikle GBM'in eski takımına karşı kötü oyunun çok dikkat çektiği maçta finale çıkan takım SuperMassive oldu.
2019 yaz mevsimine geldiğimiz de artık Royal Youth yönetimi şampiyonluk istiyor. GBM ile yollarını ayırırken Koreli genç yetenek Cyeol'u kadrosuna kattı. 3. hafta sonunda 5 galibiyet 1 mağlubiyet ile lider olan Royal Youth'a bu mevsim şampiyonluk yolunda başarılar dileriz.

Bu yazının yazılmasında eksik bilgiler hakkında çok yardımcı olan Royal Youth menajeri Berk “Uberq” Uyguner'e sonsuz teşekkürler.