Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri İran ve Suriye’de LoL Yasağı!

İran ve Suriye’de LoL Yasağı!

ABD ve İran arasında yaşanan siyasal sorunlardan dolayı ABD hükümeti, League of Legends oyununu İran ve Suriye’de yasakladı.

Son yıllarda oldukça gelişen espor sektöründe ilk defa böyle bir olay yaşanıyor. İki ülke arasında yaşanan siyasal sorunlar sonrasında ABD hükümeti ilginç bir yaptırım uyguladı, İran ve Suriye‘de League of Legends‘ı yasakladı.

İran ve Suriye’den üzerinden oyuna giriş yapmaya çalışan oyuncular, oyunun resmi forumlarında bir İranlı oyuncu tarafından paylaşılan şu mesajı alıyor: “ABD yasaları ve düzenlemeleri nedeniyle ülkenizdeki oyuncular, şu anda League of Legends’a erişemiyor. ABD hükûmetinin yaptırımlarının değişmesiyle beraber tekrar aranıza döneceğiz.”

Oyuncular erişim yasağının üstüne, farklı yollardan oyuna erişmeye çalışıyor. Oyuna erişim sağlanıyor ancak VPN kullanıldığı için yüksek ping değerleri ortaya çıkıyor, bu da oyunu oldukça etkiliyor. Öte yandan yapımcı firma Riot Games, henüz bir açıklama yapmadı. Resmi Riot Games sitesinde oyuna erişimi olan ülkeler arasında İran ve Suriye hâlâ mevcut.