Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Royal Youth, Koreli nişancısıyla yollarını ayırdı

Royal Youth, Koreli nişancısıyla yollarını ayırdı

Royal Youth Koreli nişancısı Na ''Pilot'' Woo-hyung ile yollarını ayırdı.

2019 Yaz Mevsimi'ni şampiyon tamamlayan Royal Youth'un başarısında büyük payı olan Pilot en iyi alt koridor ikilisi ödülünü de Tolerant ile birlikte kazanmıştı. Geçtiğimiz mevsimi adeta domine eden Royal Youth'un bu üstün performansının çoğu alt koridordan kaynaklanıyordu.

Yaz Mevsimi'ni bir kenara bırakıp oyuncunun tecrübeli nişancının genel kariyerini inceleyecek olursak; 2013 yılında Alienware ile espor sektörüne ilk adımlarını atan Pilot daha sonra sırasıyla Jin Air Green Wings,Paris Saint-Germain,DS Gaming,MVP ve Royal Youth forması giymişti. 23 yaşındaki nişancının Türkiye karnesi oldukça başarılı. Pilot 1907 Fenerbahçe'nin silip süpürdüğü Kış Mevsimi'nde takımı ile yarı final oynamış, 2019 Yaz Mevsimi'nde de şampiyonluğu tatmıştı. Şampiyonlukla beraber Royal Youth Worlds'e katılmaya hak kazanmış, DAWMON Gaming ve Flamengo e-Sports'un olduğu gruba düşmüştü. Temsilcimiz her ne kadar ilk maç günü ikide sıfır yapıp bizi yanıltsa da ikinci maç günü toparlanmış ve Flamengo'yu hem normal grup maçında hem de eşitlik bozma maçında darmaduman ederek batan güneşi yeniden doğdurmuştu. Bu galibiyetlerin ardından Clutch Gaming ile eşleşen sarı siyahlı ekip Clutch Gaming'e 3-0 mağlup olmuş ve Worlds'e veda etmişti. Turnuva boyu stabil bir performans sergileyen Pilot kendini bir kez daha kanıtlamıştı.

Oyuncu 10 Ekim tarihinde attığı Tweet'te Royal Youth ile kontratının devam ettiğini ancak teklifleri değerlendireceğini duyurmuştu. Tweetin ardından oyuncunun büyük ihtimalle ayrılacağına dair iddialar çoğalmış,geçtiğimiz günlerde HoylPhoenix'in Royal Youth ile anlaşmaya vardığını duyurmasının ardından iyice kuvvetlenmişti. Beklenen gibi de oldu

Royal Youth Pilot ile yollarını ayırdığını şu Tweet ile duyurdu:

Flank Esports ekibi olarak Pilot'a kariyerinde başarılar dileriz!