Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Rogue ve FlyQuest arasında takas gerçekleşti

Rogue ve FlyQuest arasında takas gerçekleşti

LCS takımı FlyQuest ve LEC takımı Rogue arasında takas gerçekleşti.

Rogue takımı geçen mevsimi çok başarısız geçirmişti ve sezonu 10. sırada tamamladı. Bireysel olarak oyuncuların performanslarından memnun kalmayan yönetim, 2 Mayıs tarihinde Kikis ile 13 Mayıs tarihinde ise orta koridor oyuncusu Sencux ile yollarını ayırmıştı. Yeni oyuncu arayışına geçen yönetim, çareyi takas yönteminde buldu.

FlyQuest takımı ise beklenilenlerin aksine iyi bir performans sergiledi ve sezonu 4. olarak tamamladı. Ancak FlyQuest yarı finalde LCS'in güçlü ekiplerinden Team Liquid'e 3-0 kaybetti.

Çareyi takasta bulan bu iki takım, birbiriyle anlaşarak takası gerçekleştirdi. FlyQuest Akademi takımının orta koridor oyuncusu Selfie Rogue takımına giderken, Güney Koreli destek oyuncusu Wadid FlyQuest'e transfer oldu. Rogue takımının kadrosunu nasıl şekillendireceği merak konusu.

22 yaşındaki Selfie, kariyerine MeetYourMakers takımıyla başlamıştı. Daha sonra Echo Fox, H2k Gaming, Misfits Gaming ve Cloud9 gibi önemli takımlarda forma giydi.

Genç oyuncunun Rogue'de kendini kanıtlaması bekleniyor. Öte yandan Wadid ise kariyerine Rising Star Gaming'de başlamıştı. 21 yaşındaki Koreli yıldız oyuncu G2 Esports, Team ROCCAT gibi büyük takımlarda forma giydi.

Wadid'in Avrupa'ya vedası: