Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Rockstar Games, Dhruva Interactive’i satın aldı

Rockstar Games, Dhruva Interactive’i satın aldı

Rockstar Games yeni bir oyun stüdyosu satın aldı. Aralık 2016’dan beri Starbreeze çatısı altında oyun geliştiren Hintli video oyun geliştiricisi Dhruva Interactive, Rockstar Games bünyesine katıldı. Bu satın alma için “batan geminin malları” yorumları yapılıyor çünkü ödenen miktar oldukça ilginç. Starbreeze’in finansal zorluk içinde olduğu ve yakın bir zamanda iflas bayrağını çekeceği düşünülüyor. Bu durumu adeta fırsat bilen Rockstar Games, Dhruva Interactive’i 7.9 milyon dolara satın aldı. 

Satın almanın, bu yılın ilk yarısında tamamlanması bekleniyor. Bu tarihe kadar Dhruva Interactive, Starbreeze’deki mevcut çalışmalarına devam edecek. Bir yandan da Rockstar Games’in Hindistan’daki stüdyosu, Rockstar India’nın projelerine destek olacak. Kısacası Dhruva Interactive, odak noktasını bir anda değil, uzun bir süre içinde değiştirecek.

Dhruva Interactive, Bangalore merkezli bir Hint video oyun geliştiricisidir. Şirket Mart 1997’de Rajesh Rao tarafından kuruldu. Dhruva aynı zamanda Hindistan’daki en büyük sanat stüdyosu olarak da biliniyor. Aralık 2016’da Dhruva, İsveçli geliştirici Starbreeze Studios tarafından 8.5 milyon dolar karşılığında satın alındı. Starbreeze satın almadan önce stüdyo, Halo 5, Forza Horizon 3, Quantum Break ve Sea of Thieves oyunlarına ve Strabrezee’de de Payday 2’ye katkıda bulunmuştu. Anlayacağınız üzere sektördeki etkisi oldukça büyük olan bir firma.