Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri RNG’de sürpriz ayrılık

RNG’de sürpriz ayrılık

Geçtiğimiz günlerde League of Legends camiasının en güçlü takımlarından Royal Never Give Up, dünyaca ünlü ormancısı Hung “Karsa” Hao-Hsuan’ın takımdan ayrıldığını duyurdu.

Karsa Royal Never Give Up takımına 2017 yılının serbest döneminde katılmıştı. Katıldığı ilk sezonda takımının Orta Sezon Turnuvası’nı kazanmasında büyük rol oynayan Karsa, büyüleyeci Lee-sin performanslarıyla taraftarların sevgisini kazanmıştı. Karsa oynadığı son sezonda favori şampiyonu Lee-sin ile yüzde 62.5’luk bir yüzdeyle kazanarak güçlü bir performans göstermişti.

Royal Never Give Up takımıyla ikinci sezonunda 2018 Dünya Şampiyonası’na favoriler arasında katılan Karsa, grup aşamalarını güçlü bir performansla geçmiş ancak Avrupa Ligi’nin sağlam takımlarınından G2 takımına çeyrek finalde mağlup olmuştu.

Kadroda güçlendirmeler yaparak 2019 sezonuna güçlü bir başlangıç yapan RNG takımı için son sezon daha da zorlu geçti. 2019 sezonunda herhangi bir kupa ve başarı kazanamayan RNG ve Karsa, 2019 Dünya Şampiyonası’nda gruplardan çıkamadı ve turnuvaya beklenenden çok erken bir veda etti.

Royal Never Give Up takımından ilk ayrılan Karsa, özellikle takımın veteran ormancısı Liu “Mlxg” Shi-Yu’nun Haziran ayındaki ayrılığı, Li “Xiaohu” Yuan-Hao, Shi “Ming” Sen-Ming ve takımın yıldızı Jian “Uzi” Zi-Hao’nun kontratlarının bitmesiyle RNG takımının ara sezonda terler dökmesine sebep olacak. Birçok espor sever Flash Wolves takımında nişancı rolünde oynayan Lu “Betty” Yu-Hung’un rol değiştirerek RNG takımının yeni ormancısı olacağını bekliyor.