Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Riot Games, Türkiye’den çekiliyor mu?

Riot Games, Türkiye’den çekiliyor mu?

Son günlerde League of Legends Türkiye camiasını çalkalayan bir iddia var. Riot Games’in Türkiye’deki faaliyetlerini sonlandıracağı ve çekileceği iddiaları birkaç gündür sosyal medyada ve bazı sitelerde yayılmıştı. Bunun üzerine Riot Games’ten Türkiye’deki faaliyetleri ve operasyonları ile ilgili bir açıklama geldi.

Açıklamada, Riot Games’in Türkiye’den çekileceği iddialarının asılsız olduğu belirtildi. İşte Riot Games Türkiye’nin açıklamasının tamamı:

“Sevgili oyunseverler,

Son günlerde bazı yayın organlarında Riot Games’in Türkiye faaliyetleri ile ilgili asılsız haberler çıktığını üzülerek gördüğümüz için bu açıklamayı yapmak istedik.

Riot Games, Türkiye’den çekilmiyor! Aksine 2012’den beri Türkiye’ye ve Türk oyuncusuna inanarak yatırım yapmaya devam ediyor.

Geçen sene Haziran ayında, Türkiye’deki 5. yılımızı kutlarken, o güne kadar Avrupa’da bulunan oyun sunucumuzu, birçok yabancı şirketin yatırımlarını gözden geçirdiği bir dönemde, 10 Milyon TL’lik yatırım yaparak İstanbul’a taşıma kararı aldık ve bunu oyun deneyiminde kesinti yaşatmadan gerçekleştirdik. Bu kararı verirken çıkış noktamız, oyuncularımızın ping’lerinin ciddi şekilde aşağı çekilmesi ve dünyadaki çoğu oyuncudan bile daha güzel bir oyun deneyimi yaşamalarını sağlamaktı.

Çok net bir şekilde ifade etmek isterim ki, bugüne kadar Türkiye’de espor ekonomisine yapılmış tüm yatırımın büyük kısmı Riot Games tarafından yapılmıştır. Türkiye’nin ilk resmi espor ligi, Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’ni yönetiyoruz ve kısa bir süre önce 2019 senesi itibari ile geçiş yapacağımız yeni ve güçlü modeli de sizlerle paylaşmıştık. Bugün sizlerle çok büyük bir heyecan ile paylaştığımız “Espor Arenası” haberi, dünyanın en büyük arenalarından birinin yine bizim tarafımızdan İstanbul’da inşa edileceğini duyurdu.

Tüm bunlar gösteriyor ki ofisimizde oyuncularımıza en iyi servisi sağlamak için çalışıyoruz. Zaman zaman bu servis kalitesini gözden geçiriyor ve eksik gördüğümüz unsurlarımızı güçlendirmeye çalışıyoruz. Dünyanın en önemli oyun şirketlerinden biri olarak biz de oyuncularımızın değişen dünyalarına adapte olmak için kendimizi hızla geliştiriyoruz. İstanbul ofisimizde yapmış olduğumuz değişikliklerin tek amacı siz değerli oyuncularımıza daha hızlı, daha profesyonel ve daha güzel bir şekilde hizmet etmektir.

Bunun dışındaki söylemlere lütfen itibar etmeyin ve League of Legends’ın tadını çıkarmaya devam edin.

Sizleri seviyoruz.”