Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Riot Games, Orta Doğu’daki Nexus etkinliğine ev sahipliği yaptı

Riot Games, Orta Doğu’daki Nexus etkinliğine ev sahipliği yaptı

Riot Games, Orta Doğu'da düzenlenen ilk resmi League of Legends etkinliği olan Nexus'a ev sahipliği yaptı. Suudi General Engagement Authority tarafından oluşturulan bir girişim olan Riyad Sezonu, toplamda 2 milyon dolarlık bir ödül havuzuyla beraber altı yarışmayı içeriyor. Nexus etkinlikleri 5-7 Aralık tarihleri arasında gerçekleşti.

Riot Games METAI Genel Müdürü Onur Tamer etkinlikte yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bölgedeki ofislerimizi yaklaşık bir yıl önce açtık. O zamandan beri MENA bölgesindeki yerel deneyimlerimizi topluluklarımıza ve oyuncularımıza ulaştırmanın yolları üzerine çalışıyoruz. Nexus, oyuncularımızı desteklemek için bölgedeki varlığımızı sağlamlaştırmak adına attığımız ilk adımımız."

“Nexus festivali, MENA bölgesindeki varlığımızı arttırma planımızın sadece bir parçası. Ayrıca gelecek yıldan başlayarak tüm ürünlerimiz için yerelleştirilmiş bir League of Legends versiyonu ile birlikte Arapça dil desteği sunacağız."

Nexus bünyesinde 5vs.5 turnuvası, influencerlar için bir turnuva, bire bir turnuva, bir Teamfight Tactics turnuvası ve son olarak bir Cosplay yarışması düzenlendi.

Riot Games, etkinliklere müzikal performanslar dahil etme geleneğini sürdürdü ve DJ Mao, Crystal Metodu ve Jason Derulo etkinliğin farklı günlerinde sahne aldı.