Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Riot Games, Mastercard ile iş birliğine gidiyor

Riot Games, Mastercard ile iş birliğine gidiyor

League of Legends’ın geliştiricisi Riot Games, 1-4 Ekim’de Play-In Stage’i gerçekleşecek olan 2018 Worlds’de ortaklığını duyurmak istiyor. Kamuoyu karşısına Riot Games ile ilk defa Worlds’de çıkması planlanan Mastercard lanse edilişinin arkasın, yaklaşık 1 senelik bir hikâye yatıyor.

Tarafların aslında bir sene önce anlaştığı gelen bilgiler arasındayken Mastercard’ın bu tutumunun diğer yatırımcı şirketlerin (endemikler gruplar, şirketler) ekosistemi bir anda ele geçirmesini önlemek olduğu öne sürülüyor.

Mastercard geçmişte dünyanın en prestijli spor ve eğlence markalarına sponsor olmasıyla tanınıyor. PGA TOUR, Major League Baseball, Britanya Açık, Avustralya Açık, Rugby Dünya Kupası, UEFA Şampiyonlar Ligi ve Grammy Ödülleri bunlardan bazıları. Mastercard’ın pazarlama ve iletişim sorumlusu Raja Rajamannar, “Espor, popülerliği giderek artan bir fenomen ve espor hayranları büyük spor müsabakalarında görebileceğiniz türden bir heyecan ve enerjiye sahip,” diyor. “Paha Biçilemez platformumuz, tutkuları yoluyla insanlarla iletişim kurmaya dayalı. Dünyanın en büyük esporuna getireceğimiz deneyim ve avantajlar bizi çok heyecanlandırıyor. League of Legends hayranları bunları hem oyun içinde hem de her yıl yayınlar üstünden ve yerinde izledikleri turnuvalarda görebilecek.

Mastercard ayrıca unutulmaz Paha Biçilemez deneyimleri hazırlayacak. 2018 Dünya Şampiyonası Finali esnasında, Mastercard birkaç şanslı izleyiciye aralarında şunların da bulunduğu unutulmaz deneyimler sunacak:

-Bir sahne arkası turu ve açılış töreni için prova gösterimi
-Profesyonel bir League of Legends oyuncusuyla birlikte maçlardan birini VIP koltuklardan izleme şansı
-Profesyonel oyuncuların Dünya Şampiyonası Finali’nde mücadele ederken kullanacakları bilgisayarları sahnede test etme fırsatı