Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Riot Games LoL tabanlı dijital kart oyununu duyurdu

Riot Games LoL tabanlı dijital kart oyununu duyurdu

Riot Games, 10. yıl kutlamalarında bir sürpriz daha yaptı ve League of Legends odaklı yeni dijital kart oyunu Legends of Runeterra'yı duyurdu. Oyun, önümüzdeki yıl tüm bilgisayar ve mobil cihazlarda erişilebilir olacak. 

Tıpkı mobil LoL ve MMO oyunu gibi Riot Games'in bir kart oyunu çıkaracağı dedikoduları da bir süredir sosyal medyada dolaşmaktaydı. Dün yaptığı duyuruda bu dedikoduyu doğrulayan Riot Games, Legends of Runeterra'yı tanıttı. League of Legends karakterlerinin de yer aldığı oyunda aynı zamanda Runeterra'dan farklı karakterler de yer alacak. Oynanış açısından Hearthstone ve Magic: the Gathering'e benzemesine rağmen mekanik anlamda birçok farklılığı bulunan oyunun hem görsel anlamda hem de oyun dinamikleri açısından her iki rakibine karşın daha keyifli olduğu belirtiliyor. 

Oyundaki kartlar aynı zamanda Zaun, Ionia, Piltover ve Shadown Isles gibi bölgelere ayrıldığını, farklı kartların çeşitli komboları ortaya çıkardığını söylemek mümkün. Duyurulan diğer yeni oyunlar gibi Legends of Runeterra'nın da oynanması ücretsiz olacak. Hali hazırda kayıtları açılan oyunun şu an Twitch'te birçok ünlü yayıncının oynadığını belirtelim.