Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Riot Games yeni bir FPS oyunu geliştirdiğini duyurdu

Riot Games yeni bir FPS oyunu geliştirdiğini duyurdu

Riot Games, gece gerçekleştirdiği 10. yıl kutlamalarında yeni bir FPS oyunu üzerine çalıştığını duyurdu. “Project a kod” adıyla duyurulan oyun, topluluk tarafından büyük bir heyecanla karşılandı. Oyunun ismi ise Rod Breslau’ya göre Ares olacak.

League of Legends dünyasında adeta bir “meme” haline gelse de Riot, isminin sonundaki “s” takısının hakkını vermeye başladı. Dün yapılan kutlamaların en büyük sürprizi şüphesiz yeni FPS oyunu “Project A”ydı. Başlangıç gameplay görüntülerinden bu yeni oyunun Overwatch tarzı bir FPS oyunu olacağını söylemek mümkün.

Fakat birçok Riot Games çalışanı sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarda oyunun OW ile tamamıyla farklı olduğunu ve Project A’nın karakterlerin yeteneğinden çok silah kullanımıyla zafere ulaşılabileceğini söyledi. Yani oyunda karakterlerin yetenekleri rakip öldürmek yerine pozisyon alma veya pusu kurma gibi özellikler için kullanılacak. 

Oyun ile ilgili önemli bir diğer detay ise League of Legends dünyasıyla herhangi bir bağlantısı olmaması. Riot’ın LoL’den bağımsız yayınlayacağı ilk oyun olarak öne çıkan Project A’nın uzun bir süredir geliştirildiğini de belirtmek gerekiyor. CS:GO‘nun en popüler haritalarından Cache‘in yaratıcısı Salvatore Gorazzo‘nun ise Riot Games bünyesinde bu FPS oyunu üzerinde çalıştığı da böylelikle ortaya çıkmış oldu. Yine Rod Breslau‘ya göre Project A, CS:GO ve Overwatch karışımı bir oyun olacak. Resmi açıklama, oyunun “yakın gelecek”te geçeceğini belirtiyor.