Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Rift Rivals Bölge Analizleri 2: LCL

Rift Rivals Bölge Analizleri 2: LCL

Temsilcilerimiz Bahçeşehir Supermassive, Royal Bandits ve BeykentUni YouthCREW’in karşılacakları rakiplerimizi 2. bölümde incelemeye devam ediyoruz!

LCL Ekipleri

Rusya tarafındaysa şu an Open Cup düzenlenmekte. İkişer gruba ayrılan 8 takımdan GMB yine farkını göstererek grubunda 2-0 ile lider. Hemen ardından 1-1 ile gelen M19 ve A Grubu sonuncusu 0-3 ile RoX yer alıyor. Gençlerden oluşan RoX’un metaya adapte olmadığını tahmin etmek zor değil. Henüz takvim açıklanmamış olmasına rağmen bölgemiz takımlarının RoX ve Vikings seviyesinden yüksek olduğunu hatırlamakta fayda var.

1) Gambit Esports
Geçtiğimiz yıl düzenlenen Rift Rivals’ta sürekli kolay Rus takımları ile eşleştiğimizi iddia edip, başarımızı küçümseyen Edward’ın takımı Gambit Esports ile bu Rift Rivals’ta karşı karşıya geliyoruz. Bölgesinin en güçlü takımı olarak gösterilen ve kadrosunda Edward’ın yanında Kira ve Diamondprox gibi yetenekli ve tecrübeli oyuncuları barındıran Gambit ekibinin bölgesinin en büyük şansı olsa da yeterli olmayacağını ve hem bizim hem de VCS liginin takımlarına karşı üstünlük sağlayamayacağını düşünüyorum.

Kira ve Lodik etrafında oynamayı seven Rusların mavi tarafta kazanma oranı 88% iken kırmızı tarafta bu oran 64%’e düşüyor. Takımın ana hasar kaynakların Lodik’in dakikaya sığdırdığı 9.6 minyon skoru ve oyun geneline ayına 24.1%’lik bir altın katkısı var. Zeitnot ise Lodik’e benzer şampiyon seçiminden ötürü 9.4 minyon skoru ve 23.6% altın katkısı bize Ezreal’ın önemini bu iki alt koridor oyuncusu arasında gözler önüne sürüyor. Diğer yandan Zeitnot 15. dakikada rakiplerine göre minyon skorunda öne çıkarken Lodik’te bu durum 53% sınırında.

Burada Zeitnot’un SnowFlower’la uyumunun ve Stomaged’in koridoru rahatlatmasının da büyük payı var. Bu rahatlık, oyuncuya 15. dakikadaki altın ve tecrübe farkını da önde kapatmasını sağlıyor. Öte yandan GMB takım olarak da bölgemizden SUP’a oldukça yakın bir grafiğe sahip. Rusların oyun başına minimumda 2 ejder sığdırdığı ve oynadığı oyunların yarısında Vadi Alametine sahip oldu. Takımın tek geriye düştüğü nokta ise dakika 15’te 50% oranla ejder görmeleri. Takımın ayrıca görüşe önem vermesi ve SUP’tan daha düşük bir oranla ejder kaptırması iki takımın da objektifler etrafında seyirciye güzel dakikalar yaşatacağından şüphe yok.

Üst Koridor: Alexander “PvPStejos” Glazkov
Ormancı: Danil “Diamondprox” Reshetnikov
Orta Koridor: Mykhailo “Kira” Harmash
Alt Koridor: Stanislav “Lodik” Kornelyuk
Destek: Edward “Edward” Abgaryan

2) RoX
Geçen sezon ligi ikinci sırada bitirerek Rift Rivals’a katılmaya hak kazanan RoX ekibinin kadrosunda tanıdık bir isim göze çarpıyor. Dark Passage’in eski Koreli Orta Koridor oyuncusu Try kadronun önemli isimlerinden. Ayrıyetten geçen hafta yapılan açıklamaya göre eski Dark Passage ve Royal Bandits koçu Marcus “Blumigan” Blom ile de anlaştı. Buna rağmen Blum sosyal medyada yaptığı açıklama ile Rift Rivals sırasında takımı ile beraber olmayacağını belirtti. Gambit Esports’tan zayıf bir kadrosu olan RoX ekibinin Rift Rivals’ta başarılı olacağı düşünülmüyor.
Üst Koridor: Szépvölgyi “mumus100” Márió
Ormancı: Nikolay “Zanzarah” Akatov
Orta Koridor: Kim “TRY” Yeong-hoon
Alt Koridor: Ilya “Gadget” Makavchuk
Destek: Vladen “Saviour” Dvoretsky

3) Team Just
LCL’in Rift Rivals’a katılan son ve en zayıf halkası olan Team Just bu Rift Rivals ile ilk defa bir uluslararası turnuvaya katılıyor. Team Aurora, Dark Passage ve Beşiktaş gibi takımlarda oynayan ligimizin eski ormancılarından Taikki ile yine Team Aurora’da oynayan üst koridor Atom’u kadrosunda bulunduran Team Just’ın nasıl bir performans sergileyeceği merakla beklense de galibiyet alma şansları oldukça düşük.

Üst Koridor: Peter “Atom” Thomsen
Ormancı: Arttu “Taikki” Sirkka
Orta Koridor: Ivan “Paranoia” Tipuhov
Alt Koridor: Vladyslav “Kinzu” Belokon
Destek: Alexander “Lekcycc” Lexikov

2018 Rift Rivals, 4-7 Temmuz’da Ho Chi Minh’de gerçekleşecek. RR heyecanına Flank Esports ile ortak olabilirsiniz.
(Yazar: Ramazan Şen – Flank Esports)