Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Rick&Morty’den oyunlara yapılan göndermeler!

Rick&Morty’den oyunlara yapılan göndermeler!

Rick & Morty ‘nin unutulmaz oyunları!

 

Çıktığı ilk günden beri inanılmaz geniş kitleler tarafından sevilen Rick and Morty’nin 4. Sezonu önümüzdeki ay çıkıyor. Yeni sezonuyla gündeme gelen Rick and Morty’nin unutulmaz bölümleri arasında oyunlarda bulunuyordu. Gelin Rick and Morty dizisinde öne çıkan oyunlara göz atalım.

 

1-ROY

Rick dünyanın en azılı suikastçisine silah sattıktan sonra Morty ile Fish and Cips’e giderler ve orada ROY isimli yaşam simülasyonunu oynarlar. Muhteşem detayların bulunduğu oyundan çıktıktan sonra Morty gerçekliği sorgulamaya başlar.

 

2-Show me what u got!

Rock Band ya da SingStar yarışmasındaki gibi ellerine mikrofonu alan kahramanlarımız dünyayı kurtarabilmek için eğlenceli bir şarkı yaparlar. Schwifty isimli bu şarkı o kadar çok beğenilir ki üstün sınıf kafalardan tam not alır ve dünya kurtulur.

 

3-Just Dance

Rick kendini liseli yıllarına götürür ama küçük bedenine kendini istemeden de olsa hapseder. Mezuniyet gününde tüm öğrencilerle Just Dance’den alışkın olduğumuz hareketleri yaparlar.

 

4-Minecraft

Rick, Morty’i minecraft oynadığı için eleştirmeye başladıktan 10 saniye sonra oyunu çok beğenmeye başlar. Övgüler yağdırdığı oyuna bağımlı olacak seviyeye geldiğini belirtir.

Dizide Rick’in yaptığı bazı robotlar Bioshock oyunundan gelme diyebiliriz. Ayrıca No Mans Sky evrenine de genellikle çok fazla gönderme yapılıyor. Bazen tüm aile Resident evil’den fırlayan yaratıklarla boğuşurken, bazen Skyrim’den çıkmış eski kıyafetler gözlere çarpan detaylar arasında.