Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Rick Fox, Echo Fox’tan ayrıldı

Rick Fox, Echo Fox’tan ayrıldı

Echo Fox’un kurucusu eski NBA oyuncusu Rick Fox, her iki tarafın da birbirine açtığı davadan çekilmesinin ardından organizasyon ile anlaşmaya vardı ve takımdan ayrıldı.

Geçtiğimiz aylarda Echo Fox’un yönetim kurulu üyesinin organizasyonun CEO’su konumundaki Jace Hall’a karşı kullandığı ırkçı terimin ardından büyük bir skandal ortaya çıkmıştı. Riot Games bu duruma müdahale etmiş ve takımın slotunun satışı için devreye girmişti. Geçen 60 günden sonra satış gerçekleşmemiş ve Riot’ın da devreye girmesiyle Echo Fox’un LCS slotu 33 milyon dolarak Evil Geniuses’a satılmıştı.

Newsweek’in haberine göre Rick Fox, takımın satışıyla olan ilgili davanın anlaşmaya bağlanmasıyla birlikte organizasyondan ayrıldı. Bir açıklama yapan Fox, espora olan tutkusunun hiç azalmadığını ve kısa bir süre sonra yeni girişimlerini duyuracağını da belirtti.

League of Legends takımı kurduğundan itibaren yönetimde aktif bir rol alan ve olayların içinde olan Fox, hayranların da büyük ilgisini toplamıştı. LCS karşılaşmalarının tamamını stüdyodan izleyen ve taraftarlığını her fırsatta dile getiren Fox’un yeni girişimlerinde de başarılı olacağına ve hayranların sempatisini tekrar kazanacağına hiç şüphe yok.